Naga Marketslogo-societe-generale-1Najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia jest na pewno czwartkowe sprawozdanie FOMC oraz decyzja w sprawie wysokości amerykańskich stóp procentowych. Societe Generale w swojej dzisiejszej publikacji komentuje samo wydarzenie oraz prawdopodobne skutki nadchodzącej decyzji.


Najnowsze sondaże związane z czwartkowym FOMC wskazują na 55% szans braku podwyżki oraz 45% prawdopodobieństwo, że taka decyzja zostanie podjęta. Societe Generale studzi jednak emocje związane z tą ankietą i zwraca uwagę na fakt, że podane wyniki prawdopodobnie są zaniżone. 55 procent ankietowanych którzy opowiedzieli się za brakiem ruchu ze strony Rezerwy Federalnej w sprawie aktualnego poziomu stóp jest bardziej pewne własnego zdania, niż pozostałe 45% które opowiedziało się za możliwością wrześniowej podwyżki – stwierdza w komentarzu SocGen.

Jeśli wycena rynkowa poprawnie odzwierciedla rozbieżności w przekonaniu o czwartkowym ruchu Fed, to przyszły ruch spowodowany reakcją na decyzję może podnieść krzywą rentowności amerykańskich papierów wartościowych. Z drugiej strony, na długoterminowych instrumentach może praktycznie nie wystąpić – komentuje bank.

To sugeruje, że już niedługo możemy być świadkami gwałtownych wzrostów walut G3 względem tych bardziej skorelowanych z instrumentami rynku kapitałowego bądź surowcami – sugeruje SocGen – jednak nie względem siebie. Aktualnie EUR/USD koreluje znacznie bardziej z spreadami dziesięcioletnimi, niż – jak jeszcze do niedawna – z tymi na obligacjach dwuletnich.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here