Naga MarketsDalia Research opublikowało 9 maja na swoim blogu na Medium najnowszy raport dotyczący własności kryptowalut. Zawiera on szczegóły dotyczące demografii osób inwestujących w krypto, ich narodowości, płci oraz poziomu edukacji. Do jego wykonania ankietowano 29000 osób z 8 krajów z największymi rynkami kryptowalutowymi.

Badanie przeprowadzono wśród mieszkańców USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Brazylii, Japonii, Korei Południowej, Chin i Indii. Z ankiety wynika, że choć 75% osób jest świadomych do istnienia kryptowalut, to jeśli chodzi o zrozumienie ich działania, to jedynie 50% z nich odpowiedziało pozytywnie.

Zarówno w kwestii świadomości, jak i zrozumienia kryptowalut najelpsze wyniki osiągnęli mieszkańcy Korei Południowej (kolejno 87% i 60%) oraz Japonia (83%, 61%). Według badania, jedynie 4% osób nieinwestujących w kryptowaluty zamierza zacząć przygodę z nimi w ciągu najbliższych pół roku, najmniejsze zainteresowanie było właśnie w Japonii i Korei.

Najwięcej osób posiadających kryptowaluty było w Japonii (11%), średnia globalna wynosi 7%. Wśród Chińczyków, którzy są pod wpływem bardzo ostrego prawa antykryptowalutowego, jedynie 3% posiada wirtualne pieniądze. Według analityków większy odsetek posiadania od chęci wejścia w rynek krypto oznacza, że „early adapters”, czyli osoby pierwsze przyjmujące wszelkiego rodzaju nowinki, są już w grze.

Według raportu istnieje luka płciowa w wysokości 11% na korzyść mężczyzn pod względem świadomości w kwestii kryptowalut. Większa różnica ma miejsce w krajach zachodnich (19%) niż w Azji, gdzie jest ona jednocyfrowa. Podobny trend występuje w przypadku posiadania kryptowalut, w Stanach różnica wynosi 13%, a w Chinach czy Indiach 4%.

Ile osób posiada kryptowaluty?


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here