Naga Markets

Mo-BRUK to lider polskiej branży przetwarzania odpadów przemysłowych, który w 2012 roku przeniósł się z NewConnect na rynek główny warszawskiej giełdy. Od tego czasu spółka nieustannie zwiększa swoje moce przerobowe, inwestując w rozwój placówek, a także utrzymując stabilną i przejrzystą politykę dywidendową. Więcej o obecnych priorytetach spółki opowie podczas czatu inwestorskiego Comparic24.tv na żywo Wiceprezes Zarządu ds. Handlowych MO-BRUK S.A. Wiktor Mokrzycki.

  • Czat inwestorski będzie transmitowany na żywo w środę, tj. 09 listopada 2022 roku, o godzinie 18:00
  • Pytania można zadawać na żywo, w czasie rzeczywistym, bezpośrednio pod transmisją

Głównym biznesem Mo-BRUK jest gospodarka odpadami – zestalanie odpadów, produkcja paliwa alternatywnego, a także spalanie odpadów niebezpiecznych i medycznych. Zapotrzebowanie na tego typu usługi jest bardzo wysokie, dlatego spółka poinformowała niedawno, o otrzymaniu pozytywnej decyzji środowiskowej dla rozbudowy zakładu w Niecwi.

Planowane przedsięwzięcie polegać będzie na rozbudowie i przebudowie miejsc przetwarzania i magazynowania odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne w istniejącej instalacji na terenie Zakładu Odzysku Odpadów w Niecwi.

Ponadto, w ramach rozbudowy i przebudowy przewidziano budowę nowych obiektów oraz koniecznej infrastruktury, dostosowanie i modernizację istniejących obiektów czy urządzeń. Zmianie ulegnie również zdolność produkcyjna przetwarzania w instalacji – ze 100 tys. ton na 140 tys. ton w ciągu roku. Każde kolejne zwiększenie zdolności produkcyjnej przetwarzania odpadów w instalacji powyżej 140 tys. ton w ciągu roku będzie wymagało uzyskania nowej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

– Uzyskanie decyzji środowiskowej dla rozbudowy zakładu w Niecwi to poważny krok
w procesie inwestycyjnym ukierunkowanym na zwiększenie mocy produkcyjnych
w istniejących zakładach o blisko 80 proc. w spalarniach i o 65 proc. w zestalaniu
i stabilizacji. Łączną wartość inwestycji na lata 2022-24 szacujemy na 200-210 mln zł
– komentował niedawno Wiktor Mokrzycki, wiceprezes Mo-BRUK-u.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia

Poprzedni artykułKurs EUR/USD zdołał przebić parytet! Jak wyglądają najnowsze prognozy dla euro?
Następny artykułKurs EUR/CHF: prognozy Credit Suisse coraz bardziej korzystne dla franka
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here