Naga MarketsNiezmiernie miło nam poinformować, iż portal Comparic.pl oficjalnie został jednym z partnerów medialnych zaplanowanej na 24 września 2020 (czwartek), bezpłatnej konferencji online na temat inwestowania w złoto, podczas której będzie można m.in. poznać zalety i wady różnych form inwestowania w ten szlachetny metal. Organizatorem tego wydarzenia jest Stockbroker.pl, a patronem honorowym – Giełda Papierów Wartościowych.

Dlaczego złoto?

W dobie zerowych stóp procentowych oraz utrzymującej się inflacji coraz mocniej rozglądamy się za bezpiecznymi alternatywami dla lokat. Niestety nie ma ich zbyt wiele, więc inwestorzy coraz częściej zmierzają w kierunku inwestycji o podwyższonym ryzyku. Złoto z całą pewnością nie jest substytutem lokaty, ale może być wartościowym uzupełnieniem portfela, zwiększającym jego dywersyfikację, a więc w praktyce – obniżającym jego ryzyko.

Tematyka

Podczas konferencji będziemy szukać odpowiedzi na pytania:

 • Czy warto inwestować w złoto?
 • Kiedy jest dobry czas na inwestowanie w złoto?
 • Jaka są wady i zalety poszczególnych form inwestycji?
 • Ile złota warto mieć w portfelu?

Jaka forma jest najlepsza?

Inwestowanie w złoto staje się coraz bardziej powszechne. Przybywa sposobów, które umożliwiają uzyskanie ekspozycji na ten metal szlachetny. Przede wszystkim można inwestować w złoto w tradycyjnej, fizycznej postaci – sztabki lub monety. Ale nie tylko. Można też wykorzystywać:

 • kontrakty terminowe
 • certyfikaty strukturyzowane na GPW
 • akcje spółek wydobywczych
 • fundusze ETF
 • fundusze inwestycyjne

Każda z tych form ma swoje zalety i wady, więc rodzi się pytanie, która będzie dla nas najlepsza. Chcemy, aby konferencja będzie okazją, aby wyrobić sobie własną opinię.

Prelegenci

W programie konferencji znajduje się debata o inwestowaniu w złoto, a także prelekcje dotyczące poszczególnych form inwestycji. Do grona prelegentów należą uznani eksperci rynkowi:

 • Dorota Sierakowska (DM BOŚ)
 • Łukasz Chojnacki i Piotr Kwiecień (Chojnacki & Kwiecień)
 • Marek Straszak (Generali Investments TFI)
 • Bartosz Sańpruch (ING)

Rejestracja nie obowiązuje. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w mediach społecznościowych (YouTube, Twitter, Facebook). Link do transmisji, tematy prelekcji i szczegółowy harmonogram dostępne są na stronie konferencji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMeltdown Monday uderza w kurs złotego. Dolar (USD/PLN) kosztuje już 3,80 zł
Następny artykułEBC dokona przeglądu PEPP. Dobrze czy źle dla EUR?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here