Naga MarketsNiedawne komentarze ze strony EBC oraz dzisiejsze dane przywróciły wiarę obecnych na EUR/USD niedźwiedzi w prospadkowy scenariusz na nadchodzące dni. BNP Paribas w swojej dzisiejszej rekomendacji przyznaje, że podziela poglądy sprzedających edka posiłkując się również wskazaniami swojego modelu quant.


Koniec tygodnia przyniósł odreagowanie części inwestorów na EUR/USD w postaci dwóch świec podażowych (prawdopodobnie – dzisiejsza jeszcze się nie zamknęła). Spoglądając na tygodniowy wykres EUR/USD można dostrzec tworzący się pinbar i choć do zamknięcia tygodnia pozostało jeszcze kilka godzin, formacja ta wpasowuje się w sporą formację trójkąta w jakiej para znajduje się od kilku ostatnich miesięcy. Przyglądając się bliżej zauważamy na wykresie dziennym utworzoną w czwartek formację objęcia bessy, która potwierdza nasze niedźwiedzie nastawienie do EUR/USD – czytamy w rekomendacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Za czwartkową świecę odpowiedzialny jest głównie Ewald Nowotny, który uraczył rynki wypowiedzią o potrzebie rozszerzenia aktualnie trwającego w Europie programu QE. [pullquote]Stwórz własny model quant z pomocą brokera FxPro [/pullquote]Reakcja rynku okazała się błyskawiczna i – co ważniejsze – zgodna z naszymi wcześniejszymi przewidywaniami odnośnie samej pary walutowej – stwierdza BNP. Zgodnie z wskazaniami naszego autorskiego modelu quant, EUR/USD od dłuższego czasu pozostawało przewartościowane w stosunku do swojej sprawiedliwej wyceny – kontynuuje bank. m62W związku z tym, kluczowym wydarzeniem nadchodzących dni dla EUR/USD będzie decyzja EBC w sprawie wysokości stóp procentowych w Strefie podjęta już 22 października. Ekonomiści BNP nie podejrzewają regulatorów o wprowadzenie jakichkolwiek zmian w dotychczasowej polityce Banku, jednak oczekują odniesienia się do słów Nowotnego, być może potwierdzającego jego słowa ze względu na wciąż niski poziom inflacji w Europie. Dlatego poprawne wydają się być prognozy naszych ekonomistów dotyczące potencjalnego ogłoszenia rozszerzenia programu skupu aktywów do września 2016 już w grudniu tego roku. – przyznaje BNP.

W związku z powyższym bank zajął krótkie pozycje na EUR/USD z poziomu 1,1450 oczekując spadku ceny w rejony 1,09. BNP zabezpieczył otwarte pozycje zleceniem SL znajdującym się powyżej 1,1630.

Reakcja podaży na słowa Nowotnego zaznaczona jest czerwonym obramowaniem. Zielona linia symbolizuje poziom wejścia BNP w shorty.
Reakcja podaży na słowa Nowotnego zaznaczona jest czerwonym obramowaniem. Zielona linia symbolizuje poziom wejścia BNP w shorty. [kliknij aby powiększyć]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here