Naga MarketsSymbol dolara amerykańskiego stworzony z żółtych liczba na czarnym tleNa rynku akcji jesteśmy świadkami przeceny od giełdy w Chinach aż po Grecję, co może oznaczać, że najlepszym rozwiązaniem dla globalnych inwestorów jest zajęcie pozycji w gotówce.

Tak przynajmniej radzi Dwyfor Evans, szefa strategii makroregionalnej Azji i Pacyfiku w State Street Global Markets z Hongkongu. Według jego słów “nadszedł czas, by trzymać gotówkę”, kiedy wyprzedaż na rynkach wschodzących przeniosła się na akcje krajów rozwiniętych.

“Inwestorzy prawdopodobnie skorzystali z bardzo łatwych możliwości zarabiania pieniędzy, które powstały w 2017 roku” – mówił Evans. “Kiedy rynki stają się trudne, pojawia się nieco większa awersja na ryzyko, logiczne jest, by inwestorzy alokowali większą część swoich aktywów bazowych w gotówce.”

Indeks MSCI krajów rozwijających się zniżkuje do nowych minimów po ustanowieniu szczytu pod koniec stycznia 2018

Jak widać na powyższym wykresie, indeks MSCI krajów rozwijających się zniżkuje do nowych minimów po ustanowieniu szczytu pod koniec stycznia 2018 r. Z drugiej strony podnoszone są stopy procentowe w USA, co bez wątpienia wpływa na panujący sentyment. Inne czynniki to m.in. wojna handlowa między USA i Chinami oraz spór budżetowy we Włoszech.

Dolary zamiast akcji

Wyższe stopy procentowe sprawiają także, że gotówka w USA po raz pierwszy od lat staje się rentowna. Utrzymanie tego trendu może poskutkować istotnym spadkiem na rynku akcji.

Waluta, czy fundusze pieniężne opierające się na dolarze amerykańskim mogą stać się atrakcyjne dla inwestorów z uwagi na większą niestabilność pozostałych walut, a także jastrzębie nastawie Rezerwy Federalnej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here