Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) będzie rósł w 2021 roku, ale teraz czas księgować zyski, uważa Citiank Citibank prognozuje, że kurs euro do dolara (EUR/USD) będzie handlowany na poziomie 1,19 w perspektywie trzymiesięcznej i 1,23 w okresie od 6-12 miesięcy. W perspektywie krótkoterminowej analitycy spodziewają się bardziej ostrożne przy obecnych wysokich poziomach przed posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego 10 grudnia, na którym prawdopodobna jest ponowna kalibracja polityki.

  • Inwestorzy mogą księgować zyski z pozycji długich na Eurodolarze
  • Kurs dolara ma dalej się osłabiać w przyszłym roku, uważa Citibank
  • Cel dla EUR/USD na 2021 rok wypada ponad 1,2500

Mniej tarć, lepiej dla euro

Jak zauważa Citibank, w czasie, gdy realne rentowności amerykańskich obligacji rosną bardziej niż rentowności Bundów, może to prowadzić do czerpania zysków przez inwestorów z istniejących pozycji długich.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tym samym, ruchy na rynku spot EUR/USD utrzymają się w wąskim przedziale 1,16-1,20, który obowiązywał od lata. Jednakże, prezydencja Bidena i luzowanie Fed prawdopodobnie sprawią, że kurs dolara będzie się osłabiał w stosunku do walut głównych partnerów handlowych.

– Oczekujemy, że kontekst globalnego wzrostu znacząco poprawi się w przyszłym roku i doświadczymy mniej tarć handlowych, co byłoby pozytywne dla euro – prognozują analitycy Citibanku

Kurs euro z najbliższym oporem na 1,2150

Kurs Eurodolara przekroczył 1,2111, a poziom ten stanowi oporu od momentu ustanowienia szczytu z września 2020 r. Kolejny opór wypada na poziomie 1,2150 i stanowi on już wypełniony cel formacji podwójnego dna. Zamknięcie ponad tym poziomem otworzyłoby drogę do wzrostów pary walutowej EUR/USD w kierunku 1,2555, gdzie znajdują się maksima z lutego 2018.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Wsparcie na głównej parze walutowej wg Citibanku może znaleźć się na 1,1802 (100-dniowa średnia ruchoma) i 1,1911 (20-dniowa średnia).

– Teraz jest czas, aby księgować zyski na koniec roku i ponownie zajmować pozycje długie po spadkach w 2021 r. Widzimy średni cel na poziomie 1,2500+ w 2021 r. Istnieje wiele powodów (w tym dalsze osłabienie dolara), aby sądzić, że cel ten jest bardzo osiągalny – uważa Citibank.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here