Naga Markets

Czas kupować USD/CHF po 0.9840. Nowy trade macro - HSBC
źródło: logonoid.com


15 lipca 2013

HSBC otworzyło nowego longa na podstawie analizy macro. Jest to USD/CHF po 0.9480 z targetem na 0.9840 i stop lossem na 0.9340.

Bank wyjaśnia swoją decyzję w następujący sposób:

“Oczekujemy, że dolar wróci do wzrostów po zeszłotygodniowym zamieszaniu i wybraliśmy zagranie przeciwko Frankowi szwajcarskiego, gdzie obecna korekta spowodowała, że kurs jest na bardzo atrakcyjnym poziomie do otwierania nowych pozycji długich. Nasze bycze nastawienie do USD bazuje na przekonaniu, że tak gwałtowna przecena amerykańskiej waluty to irracjonalna reakcja na słowa Bernanke. W rzeczywistości nic się nie zmieniło.”

“Kolejni kandydaci do shortów przeciwko dolarowi to GBP, CAD, AUD i EUR. Otworzyliśmy zresztą shorta na EUR/USD z celem na 1.2450, dlatego preferujemy teraz wybór CHF i jednym z naszych argumentów jest wcześniejsze nastawienie do Eurodolara.” dodaje HSBC.

Źródł: eFXnewsŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułOne Touch system – Apple może dojść do zakładanego poziomu CALL
Następny artykułKomentarz dzienny makro – 15/16 lipca
Redaktor Naczelny Comparic.pl. Trader od 2003r., zawodowo od 2006r. na rynku Forex. Zwolennik technicznego podejścia do rynków - obecnie skupia się na technice Ichimoku oraz Price Action, z której prowadzi szkolenia i seminaria. Szczególną uwagę w tradingu zwraca na korzystny stosunek zysku do ryzyka. Prelegent na wielu konferencjach dotyczących inwestowania na rynkach kapitałowych, jako wykładowca współpracuje z największymi brokerami w Polsce i na świecie. Wiceprezes Fundacji FxCuffs - Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here