Naga MarketsCreative Commons Autor: Zhao
Creative Commons Autor: Zhao

Amazon to w ostatnich latach jedna z najjaśniejszych technologicznych gwiazd na Wall Street. Notowania spółki stopniowo zyskują od 2009 roku, a od niemal dwóch lat nastąpił ich gwałtowny wystrzał w górę. To rozpaliło oczekiwania inwestorów, co do wyników finansowych, którym tym razem Amazonowi nie udało się sprostać.


Firma założona przez Jeffa Bezosa w III kwartale zarobiła 252 mln USD, czyli 0.52 USD na akcję. Był to zdecydowany wzrost w stosunku do wyniku za analogiczny okres sprzed roku, kiedy to zaraportowano 79 mln USD, co przełożyło się na 0.17 USD na jedną akcję. Jednakże rynek spodziewał się jeszcze większego skoku w zyskowności Amazona. Konsensus rynkowy zakładał, że zysk na jedną akcję ukształtuje się na poziomie 0.78 USD.

Słabsze wyniki były efektem dużych nakładów inwestycyjnych. Spółka przeznaczyła duże środki na rozbudowę swojej sieci dostawczej, której przepustowość ma pozwolić na bezproblemowe i ekspresowe wysyłki produktów podczas najintensywniejszych dni sprzedażowych. Patrząc na pozostałe aspekty sprawozdania finansowego Amazona, spółka może się pochwalić wysokimi przychodami.

W minionych 3 miesiącach wyniosły one 32.7 mld USD, co mieści się we wcześniejszych założeniach firmy, a także oznacza wzrost o ponad 7 mld USD w stosunku do ubiegłego roku. Amazon ogłosił również, że w IV kwartale wartość sprzedaży ma sięgnąć poziomu 42-45.5 mld USD. Spółka zajmuje się nie tylko sprzedażą internetową, ale także biznesem „chmury” (cloud computing). Tutaj sprzedaż zwiększyła się o aż 55% do 3.23 mld USD i to pomimo pojawienia się groźnej konkurencji ze strony Google i Microsoft.

Raport Amazona za III kwartał został opublikowany już po zakończeniu czwartkowej sesji na Wall Street. Pierwsze reakcje inwestorów były zdecydowanie negatywne – w trakcie notowań posesyjnych akcje spółki spadły o ponad 5%. Niemniej jednak analitycy nadal utrzymują pozytywne nastawienie wobec Amazona. Na 48 rekomendacji, aż 43 zaleca zakup walorów tej spółki, a średnia cena docelowa to ponad 930 USD, co daje niemal 14% potencjału do wzrostu w stosunku do obecnej wyceny rynkowej.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

jp6d_2q62ozoeu9vaa8p_1477635259281Ostatnie tygodnie przyniosły konsolidacje notowań spółki w przedziale od 807 do 842 USD. Z uwagi na rozczarowanie wynikami prawdopodobnie zobaczymy ruch w stronę dolnego ograniczenia konsolidacji. Wynik testu tego wsparcia będzie kluczowy. Jeśli podaży uda się wybić poziom 807 USD, to możliwe, że zobaczymy realizację potencjału spadkowego wynikającego z formacji podwójnego szczytu – tutaj ważny będzie jeszcze po drodze test linii trendu wzrostowego. W przeciwnym razie notowania powinny kontynuować trend wzrostowy, gdzie scenariuszem bazowym byłby ruch w stronę ostatnich szczytów zlokalizowanych powyżej 842 USD.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here