Naga MarketsAndrew Yang, często nazywany czarnym koniem demokratów w wyborach w 2020 roku, opublikował na Twitterze informację o tym, że będzie przyjmował darowizny w kryptowalutach na prowadzenie kampanii prezydenckiej. Wśród akceptowanych monet znajduje się Bitcoin oraz wszelkie waluty oparte o standard ERC20 z Ethereum na czele.

Andrew Yang i jego kampania

Andrew Yang jest odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą, który znany jest głównie z założenia organizacji zrzeszającej biznesmenów Venture for America. Jest autorem książki „The War on Normal People”, w której podaje argumenty dla wprowadzenia podstawowego dochodu w wysokości 1000 USD miesięcznie dla każdego amerykańskiego dorosłego obywatela.

Te artykuły również Cię zainteresują
Yang znany jest również jako przeciwnik sztucznej inteligencji oraz automatyzacji miejsc pracy. Organizacja przedsiębiorcy wspiera rozwój nowej gospodarki wolnorynkowej określanej jako „ludzki kapitalizm”, który skupia się przede wszystkim na poprawie jakości życia ludzi jako ogółu.

Sponsorzy kampanii mogą płacić kryptowalutami

Osoby, które będą chciały wykorzystać kryptowaluty do wpłacenia darowizny na kampanię Yanga, otrzymają specjalny formularz sprawdzający ich zdolność do głosowania. Po jego weryfikacji otrzymają adres portfela, na który można będzie wpłacać donacje. Maksymalna kwota dla pojedynczej osoby wynosi 2500 USD.

Prowadzący kampanię proszą o nieudostępnianie adresu portfela, ponieważ mogłoby to prowadzić do niemożliwych do wykrycia darowizn. Takie działania byłyby niezgodne z prawem. Darczyńcy muszą być obywatelami USA bądź być permanentnymi rezydentami. Muszą mieć ukończone 18 lat oraz nie mogą pracować w segmencie publicznym.

Reakcje na decyzję Yanga są mieszane. Według niektórych nie powinien on wspierać tego rodzaju darowizn, ponieważ kopalnie kryptowalutowe konsumują zbyt dużo energii i przyczyniają się do zmian klimatu. Wiele osób obawia się również, że Yang może w ten sposób otrzymywać nielegalne darowizny od osób zza granicy bądź sumy donacji będą przekraczać limity. Inne osoby argumentują, że najwyższa pora, żeby kryptowaluty się upowszechniły i taka forma ich promocji jest jak najbardziej pożądana.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here