Naga Markets



W pierwszej połowie lipca br., amerykański prezydent Donald Trump wypowiedział się w temacie kryptowalut. Przyznał wówczas, że nie jest fanem Bitcoinów i innych kryptowalut, które nie są pieniędzmi i których wartość jest bardzo niestabilna, są one są praktycznie puste. Słowa te przez niektórych uznane zostały za jawną krytykę aktywów cyfrowych, mogącą być zalążkiem do delegalizacji kryptowalut w USA. Niektórzy łączyli nawet tą wypowiedź z późniejszymi spadkami cen BTC. Zupełnie odmiennego zdania jest jednak Changpeng Zhao zwany “CZ”.


Donald Trump pomaga w promocji kryptowalut

Dyrektor generalny giełdy Binance uważa, że tweety Donalda Trumpa mogą wpłynąć pozytywnie na całą branżę kryptowalut. W wywiadzie dla CNBC przyznał on, że nawet jeśli Trump był krytyczny wobec klasy aktywów cyfrowych w swojej retoryce, nie zrobił jeszcze nic, co mogłoby zaszkodzić temu przemysłowi. Wręcz przeciwnie, dał on jedynie rozgłos całej branży:

– Trump jak dotąd nie zrobił nic pozytywnego ani negatywnego, po prostu powiedział, że nie jest fanem. Fzkt, że prezydent Stanów Zjednoczonych mówi o kryptowalutach jest czymś dobrym.

Próba zbanowania kryptowalut w USA przyniesie skutek odwrotny do zamierzonego

CZ uważa także, że nawet gdyby jakimś cudem Trump posunął się aż do próby wprowadzenia całkowitego zakazu posiadania kryptowalut w Stanach Zjednoczonych, prawdopodobnie wywołałoby to skutek odwrotny do zamierzonego:

– Waluta kryptograficzna przetrwa niezależnie od kraju. Większość krajów, które próbują zakazać stosowania bitcoina, powoduje, że ich obywatele chcą więcej waluty kryptograficznej.

Przed komentarzami CZ, dyrektor generalny innej wiodącej w branży platformy handlowej – Brian Armstrong z Coinbase – podobnie scharakteryzował tweety Donalda Trumpa:

– Osiągnięcie odblokowane! Śniło mi się, że urzędujący prezydent USA musiał zareagować na rosnące wykorzystanie waluty kryptograficznej wiele lat temu. Najpierw cię ignorują, potem śmieją się z ciebie, potem walczą z tobą, potem wygrywasz. Po prostu przeszliśmy do kroku 3.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKurs funta obserwowany przez inwestorów. Jak zareaguje do dolara i złotego?
Następny artykułJen lepszy od złota, twierdzą analitycy Goldman Sachs
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here