Naga Marketscysec

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) ogłosiła dziś, że na odbywającym się 13 stycznia 2020 r. posiedzeniu podjęto datowaną na 22 stycznia 2020 roku decyzję odnośnie całkowitego zawieszenia zezwolenia Cypryjskiej Firmy Inwestycyjnej (CIF) Stocks Forex Ltd.


Zawieszenie wynika z nieprzestrzegania przepisów ustawy o usługach i działalności inwestycyjnej oraz rynkach regulowanych z 2017 r., zgodnie z sekcją 71 ust. 6 lit. c) usług i działalności inwestycyjnej oraz sekcją 9 ust. 1 dyrektywy DI87-05.

– Powyższa decyzja została podjęta, ponieważ wyżej wymienione domniemane naruszenie budzi obawy oraz ryzyko związane z ochroną klientów Spółki lub inwestorów oraz
stanowi zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania i integralności rynku – czytamy w oświadczeniu CySEC.

Tak długo, jak obowiązuje zawieszenie zezwolenia, Spółka nie ma prawa:
1.1 Świadczyć/realizować usług inwestycyjnych/działań inwestycyjnych.
1.2 Zawierać jakichkolwiek transakcji biznesowych z jakąkolwiek osobą i akceptować jakiegokolwiek nowego klienta.
1.3 Reklamować się jako dostawca usług inwestycyjnych.

Pod warunkiem, że jest to zgodne z życzeniami jej obecnych klientów, firma może
przystąpić do następujących działań, bez uznawania ich za naruszenie
ust. 9 pkt 8 DI87-05:
2.1. Zakończyć wszystkie swoje własne transakcje oraz te spośród swoich klientów, które są zgodne z instrukcjami klienta.
2.2. Zwrócić wszystkie środki i instrumenty finansowe, które można przypisać jego klientom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNoworoczny Kurs Inwestowania rusza już w środę! Wygraj nawet 1000 zł
Następny artykułPolska gospodarka się odbija
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here