Naga Marketscysec
Po prawej Demetra Kalogerou, szefowa CySEC

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) ogłosiła dziś, że na odbywającym się 8 kwietnia 2020 r. posiedzeniu podjęto decyzję odnośnie całkowitego zawieszenia zezwolenia Cypryjskiej Firmy Inwestycyjnej (CIF) Belight Capital Group Ltd. Spółka podejrzana jest o naruszenie ustawy o usługach i działalności inwestycyjnej oraz o rynkach regulowanych.

  • CySEC zawiesza licencję Belight Capital Group Ltd

Zawieszenie wynika z zaistnienia podejrzenia o domniemane naruszenie ustawy o usługach i działalności inwestycyjnej oraz o rynkach regulowanych. Chodzi przede wszystkim o rozporządzenia w sprawie wymogów ostrożnościowych w zakresie funduszy własnych i współczynnika kapitałowego oraz z uwagi na możliwość niestosowania się przez Spółkę do przepisów z art. 9 ust. 16 ustawy w odniesieniu do obowiązków dotyczących jej zarządu i dyrektorów

Powyższa decyzja została podjęta, ponieważ wyżej wymienione domniemane naruszenia stanowią powód do obaw oraz ryzyko związane z ochroną klientów lub inwestorów Spółki i stanowią zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania i integralności rynku.

W ciągu piętnastu (15) dni Spółka zobowiązana jest do podjęcia działań mających na celu dostosowanie się do następujących warunków, których czas trwania obowiązywać będzie tak długo, jak długo zawieszone będzie zezwolenie:

1. Spółka nie może:
1.1 Świadczyć/realizować usług inwestycyjnych/działań inwestycyjnych.
1.2 Zawierać jakichkolwiek transakcji biznesowych z jakąkolwiek osobą i akceptować jakiegokolwiek nowego klienta.
1.3 Reklamować się jako dostawca usług inwestycyjnych.
2. Firma, pod warunkiem, że jest to zgodne z życzeniami jej obecnych klientów, może
przystąpić do następujących działań, bez uznawania ich za naruszenie:
2.1. Zakończyć wszystkie transakcje własne oraz transakcje swoich klientów zgodnie z instrukcjami klienta.
2.2. Dokonać zwrotu wszystkich środków i instrumentów finansowych, które są przypisane do jej klientówConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułObligacje – firmy notowane na Catalyst nie spłaciły obligacji wartych 116,2 mln zł w I kw.
Następny artykułDAX z szansą na kontynuację wzrostów do 11 tys. pkt., twierdzi Kiepas (Tickmill)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here