Naga MarketsCypryjska komisja nadzoru rynków finansowych, CySEC, poinformowała w czwartek 13 lipca 2017 roku o zawieszeniu licencji CIF o numerze 220/13 należącej do OptionRally Financial Services Ltd, istnieją bowiem podejrzenia o naruszenie zapisów umowy autoryzacyjnej, które mogą rzekomo zagrażać interesowi klientów.


Broker ma tydzień na wdrożenie zmian

Broker miał naruszyć artykuły prawa dotyczącego cypryjskich przedsiębiorstw finansowych mówiące o obowiązkach właścicieli domów brokerskich, własnych rezerwach pieniężnych oraz utrzymaniu odpowiednich zabezpieczeń kapitałowych w stosunku do depozytów klienckich w związku z czym OptionRally Financial Services Ltd ma zaledwie tydzień na podjecie działań mających na celu zastosowanie się do przepisów, na podstawie który w/w licencja został zawieszona.

W czasie trwania zawieszenia OptionRally nie może wchodzić w nowe relacje biznesowe oraz pozyskiwać nowych klientów. Nie może także przyjmować, przekazywać czy wykonywać jakichkolwiek zleceń od klientów zmierzających do nabycia jakichkolwiek instrumentów finansowych. Nie ma prawa świadczyć usług inwestycyjnych na Cyprze oraz poza Cyprem. Niedozwolone jest także reklamowanie usług inwestycyjnych, prowadzenie kampanii reklamowych czy publikowanie oświadczeń w związku z usługami inwestycyjnymi. Ponadto firma musi zamknąć wszystkie otwarte pozycje swoich klientów oraz zamieścić stosowne ogłoszenie na swoich stronach internetowych odnośnie zawieszenia licencji.

Informacja o licencji brokera dostępna bezpośrednio na stronie CySEC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNomura – plany na USD/CAD po posiedzeniu BoC
Następny artykułJustin Bennett: Pokonanie kluczowego wsparcia na EUR/CAD możliwe?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here