Naga Markets


sąd, młotek, comparic
CySEC w ostatnim czasie rozdaje coraz więcej kar. Tym razem dokłada do tego również zawieszenie licencji

Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC) poinformowała o zawieszeniu licencji CIF (cypryjskich firm inwestycyjnych) dwóm popularnym domom brokerskim, świadczącym swoje usługi między innymi polskim klientom. Mowa tutaj o SkyFX oraz Capital Option.


Jak podaje serwis Finance Magnates, oba podmioty są markami Trademarker. SkyFX to broker FX, Capital Option oferuje natomiast handel na opcjach binarnych. Ten pierwszy ma ostatnio pecha jeżeli chodzi o cypryjskiego regulatora – kilka miesięcy temu musiał zapłacić bowiem ponad 22 tysiące dolarów w związku z outsourcingiem części swojej działalności operacyjnej do Izraela – co jest niezgodne z zapisami licencyjnymi.

Informacja o decyzji na stronie CySEC
Informacja o decyzji na stronie CySEC

Właścicielem marek jest Aviv Talmor – w jego portfelu spółek mieści się również UTrade, który w grudniu usłyszał oskarżenia o byciu piramidą finansową, co doprowadziło do zawieszenia działalności. Warto jednocześnie zaznaczyć, że Trademarker, pod którym działają SkyFX i Capital Option również posiada zawieszoną licencję.

Zgodnie z oficjalnymi wyjaśnieniami CySEC, Trademarker wnioskował o zawieszenie licencji w związku z kilkoma oskarżeniami o niewłaściwą autoryzację klientów oraz realizację wymogów narzucanych przez regulatora. Więcej o regulacjach lokalnych rynków finansowych usłyszysz podczas FxCuffs. Weź udział!

Co najważniejsze, CySEC zdecydował o zawieszeniu licencji CIF Trademarker biorąc pod uwagę fakt, że podmiot mógł zagrażać interesom oraz aktywom klienckim. W rezultacie, firma otrzymała piętnaście dni na naprawienie wspomnianych naruszeń oraz przestrzeganie wszystkich przepisów.

W międzyczasie Trademarker nie może wykonywać lub świadczyć żadnych usług inwestycyjnych – dotyczy to również wszystkich marek zależnych (dlatego zawieszenie dotyczy automatycznie SkyFX i Capital Option). Dodatkowo klienci podmiotu muszą zamknąć wszystkie otwarte pozycje zgodnie z zobowiązaniami umownymi.

Oficjalny komunikat cypryjskiego regulatora pod linkiem.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here