Naga MarketsCySEC
CySEC czuwa

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) podała do wiadomości, że zawiesiła licencję firmie Atlas Capital Financial Services Ltd., która świadczy usługi brokerskie w Europie, w tym także w Polsce, oraz na bliskim wschodzie. Regulator uzasadnia decyzję podejrzeniem, że ACFX Ltd. nie stosował się do wymogów związanych z licencją. Zdaniem CySEC domniemane naruszenia mogą zagrażać interesom klientów firmy lub ogólnemu funkcjonowaniu rynku kapitałowego.

ACFX musi w terminie miesiąca podjąć stosowne kroki, by odzyskać możliwość świadczenia usług zgodnie z wymogami prawa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Główne zarzuty wobec firmy to:

  • problemy z ciągłością oraz regularnością wyników w przypadku usług inwestycyjnych
  • problemy w obrębie procedur dotyczących wykrywania, zarządzania oraz zgłaszania zagrożeń
  • nieadekwatność zabezpieczeń środków klientów

W czasie trwania zawieszenia ACFX nie może wchodzić w nowe relacje biznesowe oraz pozyskiwać nowych klientów. Nie może także przyjmować, przekazywać czy wykonywać jakichkolwiek zleceń od klientów zmierzających do nabycia jakichkolwiek instrumentów finansowych. Nie ma prawa świadczyć usług inwestycyjnych na Cyprze oraz poza Cyprem. Niedozwolone jest także reklamowanie usług inwestycyjnych, prowadzenie kampani reklamowych czy publikowanie oświadczeń w związku z usługami inwestycyjnymi. Ponadto firma zamieści stosowne ogłoszenie na swoich stronach.

Każdy klient ACFX ma prawo zażądać zamknięcia wszystkich otwartych pozycji oraz wypłaty zdeponowanych środków wraz z zyskami.

TREŚĆ PEŁNEGO OŚWIADCZENIA CySECConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Chcialbym sie dowiedziec ,dlaczego broker AC FX lamie prawa klientow i calkowicie ich ignoruje blokujac srodki na koncie . Pomimo wielokrotnych interwencji broker nie wyplacil pieniedzy i nie odpowiada na zadne monity. Powinni zainteresowac sie tym problemem dziennikarze, dlaczego aferzyste wpuszczono na polski rynek, dlaczego nie sprawdzono jak funkcjonuje? Przeciez takie nieprawidlowosci nie dzieja sie z dnia na dzien.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here