Naga MarketsCySEC zawiesza licencje 5 autoryzowanym brokerom. Komisja nadzoru finansowego CySEC, poinformowała dzisiaj o zawieszeniu licencji aż 5 przedsiębiorstwom zarejestrowanym jako cypryjskie firmy inwestycyjne (tak zwane CIFy). Poniżej prezentujemy listę podmiotów, których dotyczą decyzje.


CySec zawiesza aż 5 licencji

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) poinformowała, że w następstwie decyzji podjętych na posiedzeniach w dniach 13 oraz 23 marca br. zawiesza zezwolenia:

  • Sea Star Capital Plc
  • Dragon Options Ltd (numer 223/14)
  • Gametech (Cyprus) Ltd (numer 291/16)
  • TTCM Traders Trust Capital Markets Ltd (numer 107/09)
  • The Investment Services and Activities and Regulated Markets Law (numer 296/16)

Zawieszenia ta wydane zostały na podstawie sekcji 26 ust. 2 ustawy o usługach inwestycyjnych, działalności i rynkach regulowanych z 2007r. ponieważ istnieją podejrzenia rzekomego naruszenia art. 92 ust. 1 rozporządzenia europejskiego nr 575/2013.

CySEC argumentuje swoją decyzją obawą o jak najlepszy interes traderów detalicznych oraz płynne funkcjonowanie rynków kapitałowych.

Broker ma 10 dni na wdrożenie zmian 

W czasie trwania zawieszenia firmy nie mogą wchodzić w nowe relacje biznesowe oraz pozyskiwać nowych klientów. Nie mogą także przyjmować, przekazywać czy wykonywać jakichkolwiek zleceń od klientów zmierzających do nabycia jakichkolwiek instrumentów finansowych. Nie mają prawa świadczyć usług inwestycyjnych na Cyprze oraz poza Cyprem. Niedozwolone jest także reklamowanie usług inwestycyjnych, prowadzenie kampanii reklamowych czy publikowanie oświadczeń w związku z usługami inwestycyjnymi. Ponadto firmy muszą zamieścić stosowne ogłoszenie na swoich stronach internetowych odnośnie zawieszenia licencjiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBPUS – odrzucenie 1.2526 szansą na ponowne spadki
Następny artykułNOKIA – podażowa świeca na wykresie tygodniowym
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here