Naga MarketsPrzewodnicząca CySEC, Demetra Kalogerou
Przewodnicząca CySEC, Demetra Kalogerou

W wyniku zakazu sprzedaży OTC, FX i CFD oraz opcji binarnych, CySEC wydało zawiadomienie do cypryjskich firm inwestycyjnych (CIFs) o dostosowaniu się do zmian regulacyjnych, które wchodzą w życie z dniem 18 sierpnia (czwartek).

Czy w ślad za cypryjskim regulatorem pójdą również inne organy licencyjne Unii Europejskiej w zakresie rynków finansowych?

Te artykuły również Cię zainteresują

Zakaz pomoże?

Nowe przepisy wprowadzono i uchwalono w wyniku przeprowadzania nielegalnych operacji i związanych z tym skandalami. Liczne doniesienia względem firm, nieuprawnionych do świadczenia tego typu usług, zostały wysłuchane i poruszyły rząd, który wreszcie zadecydował o zakazie handlu detalicznym online w zakresie kontraktów różnic kursowych (CFD) na rynku derywatów.

CySEC wezwał Cypryjskie firmy inwestycyjne do natychmiastowego zaprzestania świadczenia usług finansowych dla Belgów. Zakaz obejmuje instrumenty pochodne OTC, a nie handlu na rynku regulowanym i produktach finansowych takich jak Bitcoin i kryptowaluty.

Minister finansów Jean-Paul Servais, zaznacza: „W ostatnich latach widzieliśmy wzrost liczby zagranicznych ofert na produkty, takich jak opcje binarne, które wkraczają na belgijski rynek bez zezwolenia. Niniejsze rozporządzenie pomoże zwalczać takie oferty.”

Belgia przetrze szlaki kolejnym państwom?

W innych krajach również trwają rozmowy o zabronieniu handlu na rynkach forex. We Francji jak na razie zakazano reklam produktów z lewarem wyższym niż 1:20.

Stany Zjednoczone planują ograniczyć handel klientom detalicznym (z saldem mniejszym niż 10 mln dolarów), zaprzestając oferowania im wysokiej dźwigni. W Polsce zaś, według nowelizacji ustawy z 16 lipca 2015 r. maksymalna dźwignia wynosi 1:100.

Źródło: Oficjalne dokumenty CySECConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here