Naga MarketsCypryjska Komisja ds. Papierów Wartościowych i Wymiany (CySEC) wprowadza zmiany w regulacjach brokerów, które mają ustrzec potencjalnych klientów przed oszustwem.

Cypr jest jak dotąd chyba największym siedliskiem brokerów w strefie euro i ogólnie w całej UE. Względy zakładania tam działalności są dość proste. Po pierwsze niskie podatki, a po drugie mniej rygorystyczne przepisy w porównaniu do innych centrów finansowych, takich na przykład jak Wielka Brytania.

Logo CySEC
Logo CySEC

Jeśli chodzi o mniej rygorystyczne przepisy to widać, że CySEC wykazuje poprawę w dobrym kierunku. Otóż dotychczas często zdarzało się tak, że broker promował i reklamował własną ofertę poświadczając ją regulacjami tej instytucji. Kiedy jednak użytkownik chcący się bliżej zapoznać z tematem bądź też założyć rachunek, udawał się na taką stronę, był natychmiast przekierowywany do otwarcia konta na domenę, która podlegała regulacjom mniej renomowanych i wiarygodnych instytucji. Dzięki tej manipulacji, klient był przeświadczony o tym, że zakłada rachunek u brokera regulowanego przez CySEC. W istocie było jednak  zupełnie inaczej…

Te artykuły również Cię zainteresują
W zeszłym miesiącu CySEC zapowiedział jednak zmianę obowiązującej polityki przekierowań. Firmy brokerskie, które podlegają jego regulacjom “muszą zapewnić, że operują wyłącznie jednym adresem internetowym, o którym powiadomiony jest CySEC”. Ten oficjalny adres będzie też dostępny na stronie internetowej regulatora.

Brokerzy będą zmuszeni do korzystania z unikalnego adresu domenowego, którego żadna inna firma regulowana poza CySEC nie będzie mogła wykorzystywać. CySEC zezwolił na niewielkie wyjątki, ale na pewno jest to krok w dobrym kierunku.

Informacja ta jest bardzo istotna szczególnie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z rynkami, a także tych mniej obeznanych z wirtualnym światem, które częstokroć mogą nawet nie zdawać sobie sprawy, że nagle znalazły się na stronie w zupełnie innej domenie.

Brokerów polecanych przez Comparic, zarówno tych cypryjskich jak i polskich, znajdziesz pod poniższym linkiem:
BROKERZY FOREXConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here