Naga MarketsCySECNajnowsze regulacje Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC) wprowadzają szereg zmian w wymogach kapitałowych dla brokerów pozostajączaych pod regulacją Komisji.


Cyprus Investment Firms (CIFs) czyli podmioty posiadające licencję CySEC jak dotąd zobligowane były do corocznej opłaty licencyjnej w wysokości 22 212 EUR (w przypadku pośredników typu market maker) lub niższej, przeznaczonej dla pośredników rynkowych (brokerów STP) w wysokości 13 669 EUR.

Te artykuły również Cię zainteresują
CySEC na początku tego roku wprowadził w życie Kompensacyjny Fundusz Inwestorów (Investor Compensation Fund, ICF), w którym środki zebrane do kwietnia wyniosły około 17,5 mln EUR. Kwota ta zebrana została właśnie dzięki wpłatom licencyjnym podmiotów CIF. W najnowszej publikacji, Komisja wylicza wielkości poszczególnych opłat do których zapłaty przymuszał CySEC. Dodatkowo, broker posiadający licencję cypryjskiego regulatora zobligowany był do odprowadzenia promila środków, które klient wpłacił na jego rachunek.

Jak dotąd, cypryjskie prawo zezwalało na kategoryzowanie wypływów przeznaczonych na fundusz CySEC jako “innych zobowiązań wobec sektora publicznego”. Według najnowszej publikacji Komisji, zapis ten ma zniknąć, a wysokość funduszu nie powinna być uzależniona od dobrowolnych wpłat CIFs.

Zmiany zapowiadane przez CySEC mają wejść w życie w dniu publikacji oświadczenia Komisji, a każda firma pozostająca pod regulacją CySEC jest zobligowana do uwzględnienia w swoim bilansie nowych wymogów kapitałowych lub pozyskania niezbędnych środków w celu spełnienia wymagań CySEC. Brokerzy mają czas na wprowadzenie zmian do końca tego roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDołącz do XTB Trading MasterClass w Gdańsku!
Następny artykułWęgiel rozgrzał GPW
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here