Naga MarketsCySEC

Forex Broker ComparicCypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd lub CySEC (The Cyprus Securities and Exchange Commission) to agencja regulująca działalność branży finansowej na Cyprze, który jest krajem członkowskim Unii Europejskiej. Jako członek UE przepisy i działalność tej organizacji muszą być zgodne z dyrektywą Unii lub dyrektywą MiFID, która weszła w życie w 2004 roku. Dyrektywa ta reguluje sektor finansowy w 31 państwach członkowskich w tym Norwegię, Islandię i Lichtenstein.

Historia

CySEC został utworzony w 2001r., zgodnie z Sekcją 5 Cypryjskiej Ustawy o Papierach Wartościowych i Giełd. Po przystąpieniu Cypru do Unii Europejskiej w 2004 r. agencja automatycznie stała się częścią systemu regulacyjnego MiFID.W maju 2012 r. CySEC ogłosił przeklasyfikowanie opcji binarnych jako instrumentów finansowych. Stał się pierwszym finansowym regulatorem, który uregulował opcje binarne. W kwietniu 2014 r. Parlament Europejski zatwierdził MiFID II, który obejmuje większą grupę instytucji finansowych i produktów.

CySEC składa się z pięciu członków, w tym przewodniczącego, wiceprzewodniczącego i trzech innych członków, którzy zasiadają w zarządzie przez okres pięciu lat.

Lokalizacja i jurysdykcje

Siedziba CySEC znajduje się w Nikozji na Cyprze. Jurysdykcja obejmuje Cypr, a poprzez MiFID – 31 państw UE. Oficjalna strona regulatora znajduje się pod adresem https://www.cysec.gov.cy.

Brokerzy z licencją CySEC:

Cele i główne zadania

CySEC nadzoruje cypryjską giełdę i czuwa nad emisją papierów wartościowych. Sprawdza także brokerów i doradców inwestycyjnych zarządzających funduszami. Zbiera informacje płynące od firm, konsultantów a także konsumentów. Może udzielać i wycofywać licencje a także nakładać sankcje i karać dyscyplinarnie podmioty i osoby fizyczne które naruszyły przepisy.

Więcej informacji na temat cypryjskiego regulatora znajdziesz pod tagiem CySEC.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułUSDPLN z szansą na wzrosty
Następny artykułSteve Wozniak: Bitcoin jest lepszy od złota i USD
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here