Naga MarketsCySECW oficjalnym komunikacie wystosowanym przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) czytamy o osobach mogących podszywać się pod przedstawicieli komisji w celu wyłudzania poufnych danych.


Do trzech razy sztuka?

Nie jest to pierwszy raz kiedy CySEC publikuje oświadczenie tego typu – dwa wcześniejsze pojawiły się 27 listopada ubiegłego roku oraz 10 czerwca. Tym razem sprawa dotyczy niezidentyfikowanego jeszcze przedsiębiorstwa z siedzibą na Karaibach, które podszywa się nie tylko pod urzędników CySEC, ale również amerykańskiego CFTC w celu przeprowadzania nielegalnych transakcji. W komunikacie prasowym cypryjskiego stróża rynków finansowych czytamy:

„Nieznany podmiot nielegalnie korzysta z nazwy oraz logo CySEC oraz innych nieprawdziwych danych kontaktowych, fałszywie korzystając z tożsamości CySEC podczas rozmów z inwestorami oraz klientami różnych instytucji, na które CFTC nałożył kary, obiecując „asystę” w uzyskaniu rekompensat w związku ze stratami poniesionymi w trakcie korzystania ze usług wyżej wymienionych podmiotów, w zamian za uiszczenie opłat prawnych”.

CySEC podkreśla, że nie jest w jakikolwiek sposób powiązany z przedsiębiorstwem zlokalizowanym na Karaibach, ani żadnymi osobami fizycznymi w nim zatrudnionymi. Przypomina jednocześnie, że nigdy nie wysyła korespondencji do inwestorów wymagając podania osobistych danych kontaktowych, numerów kont lub uiszczania opłat wynikających ze świadczenia pomocy prawnej.

Cypryjski regulator prosi europejskich traderów o zachowanie szczególnej ostrożności i weryfikowanie, czy rzeczywiście mają do czynienia z urzędnikiem reprezentującym na mocy przysługujących mu praw odpowiednik polskiego KNFu. W celu potwierdzenia tożsamości urzędnika warto skorzystać z maila info@cysec.gov.cy przed podjęciem jakichkolwiek akcji, a tym bardziej transferem pieniędzy.

Tekst na podstawie oficjalnej noty prasowej CySECConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here