Naga Marketscysecoficjalnym komunikacie wystosowanym przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) czytamy o osobach mogących podszywać się pod przedstawicieli komisji w celu wyłudzania poufnych danych oraz środków finansowych.


„CySEC informuje, że niezdentyfikowane źródła nielegalnie wykorzystują logo oraz znaki towarowe regulatora żądając wpłaty środków w związku z nieuregulowaniem należności. Komisja podkreśla, że nie ma nic wspólnego ze wspomnianymi mailami i wszystkie sprawy księgowe są załatwiane przez oficjalny adres księgowości: accounts@cysec.gov.cy – poinformował podmiot w oświadczeniu.

CySEC podkreśla, że nie jest w jakikolwiek sposób powiązany z oszustami wykorzystującymi znak graficzny instytucji bez zezwolenia. Przypomina jednocześnie, że nigdy nie wysyła korespondencji do inwestorów wymagając podania osobistych danych kontaktowych, numerów kont lub uiszczania opłat wynikających ze świadczenia pomocy.

Cypryjski regulator prosi europejskich traderów o zachowanie szczególnej ostrożności i weryfikowanie, czy rzeczywiście mają do czynienia z urzędnikiem reprezentującym na mocy przysługujących mu praw odpowiednik polskiego KNFu. W celu potwierdzenia tożsamości urzędnika warto skorzystać z maila info@cysec.gov.cy przed podjęciem jakichkolwiek akcji, a tym bardziej transferem pieniędzy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here