Naga Markets9 grudnia 2016 roku cypryjska komisja nadzoru informowała, że przedsiębiorstwo Airfinance Pro Ltd (Airfinance) zrzekło się w listopadzie dobrowolnie licencji CIF o numerze 2016/13, w związku z czym nie powinno mieć prawda do dalszego świadczenia usług inwestycyjnych. Z najnowszego ostrzeżenia CySEC wynika jednak, że broker mógł nie zastosować się do zaleceń.


Marki należące do brokera nadal przyjmowały klientów?

Zgodnie z regulaminem funkcjonowania w ramach licencji CySEC, broker po zrezygnowaniu z licencji lub jej cofnięciu ma trzy miesiące, aby poinformować regulatora o sfinalizowaniu wszystkich zobowiązań wynikających ze świadczonych do tej pory usług – chodzi tu między innymi o zwrot środków finansowych klientom, itd. Airfinance do tej pory nie przesłał jednak takiej informacji do CySEC.

Zobacz również: Apple blokuje opcje binarne. Koniec z aplikacjami brokerów w App Store

Ostrzeżenie komisji nadzoru dotyczy trzech stron internetowych – investing-area.com, buzztrade.com oraz binaryroyal.com, które są zarządzane właśnie przez Airfinance. W momencie zrzeczenia się licencji powinny być nieaktywne – dwie pierwsze natomiast cały czas mogą wprowadzać klientów w błąd, sugerując, że te podmioty nieprzerwanie świadczą usługi.

Na stronie brakuje również informacji o całkowitym zrezygnowaniu z autoryzacji – wyświetla się jedynie komunikat o jej zawieszeniu w zeszłym roku. Wszystkie trzy strony internetowe oferowały handel na opcjach binarnych – chociaż binaryroyal.com jest obecnie nieaktywna to dwie pozostałe nadal pozwalają otwierać rachunki handlowe.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here