Naga MarketsKlony brokera BDSwiss atakują

Popularny na rynku detalicznym broker Forex i CFD, BDSwiss, po raz kolejny pada ofiarą ataku oszustów, wynika z najnowszego ostrzeżenia cypryjskiej komisji nadzoru finansowego CySEC. Zgodnie z opublikowanym 23 grudnia dokumentem cztery strony internetowe nervicfxtrade.com, cryptfxtm.com, urbanfxtrade.com oraz intensefxtrade.com podszywają się pod witrynę licencjonowanego brokera twierdząc, że są autoryzowanymi firmami inwestycyjnymi.


CySEC ostrzega przed kolejnymi nielicencjonowanymi klonami brokera BDSwiss

Przechodząc na którąkolwiek z witryn, które znalazły się w ostrzeżeniu CySEC z poniedziałku, użytkownik widzi dokładnie taką samą szatę graficzną i jedynie inne logo. Strony łudząco przypominają historyczną wersję witryny BDSwiss, a kliknięcie w poszczególne odnośniki (dotyczące między innymi regulacji lub dokumentów prawnych) przekierowuje bezpośrednio na oryginalną stronę brokera.

CySEC zwraca uwagę, że podmioty są nielicencjonowane i w związku z tym warto unikać korzystania z ich usług, ważniejszym powodem wydaje się być jednak fakt prób podszywania pod inną, znaną markę. Jeżeli bowiem firma inwestycyjna próbuje wprowadzić w błąd klienta już na samym początku kradnąc tożsamość innego brokera, to z całą pewnością nie ma czystych intencji.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz kiedy BDSwiss padł ofiarą tego typu nieuczciwej działalności. Jak informowaliśmy pod koniec sierpnia 2019 roku, CySEC już wtedy wydawał ostrzeżenie przed klonem instytucji. Schemat działania wtedy i obecnie jest dokładnie taki sam:

Strony wszystkich nieuczciwych brokerów twierdza, że posiadają 700 tysięcy klientów na całym świecie i działają w oparciu o licencje wydane przez NFA, FSC oraz CySEC. Sprawdzając jednak numery autoryzacyjne podane na ich stronach okazuje się, że nalezą do brokera BDSwiss, oferującego swoje usługi również polskim klientom (strona licencji CySEC).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here