Naga MarketsForex Broker ComparicCypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) ogłasza ustanowienie swojego centrum innowacyjnego, zaprojektowanego aby badać rozwój FinTech i RegTech, które bardzo szybko ewoluują.


Komisja chce wspierać relacje między podmiotami działającymi w tym obszarze a regulatorami. Centrum Innowacji będzie miejscem, w którym zarówno nadzorowane, jak i nienadzorowane podmioty w innowacyjnych lub nowych branżach będą miały ciągły dostęp do CySEC, aby najlepiej zrozumieć i wdrożyć wymogi regulacyjne.

Firmy FinTech będą miały dostęp do specjalistycznej wiedzy z zakresu regulacji prawnych oraz wiedzy akademickiej. CySEC chce przez to poprawić zrozumienie nowych innowacyjnych produktów i platform inwestycyjnych, wykorzystujących technologię Distributed Ledger Technology (DLT) np. Blockchain.

„Utworzenie centrum innowacji jest ważnym i ekscytującym krokiem dla CySEC. Staramy się jak najlepiej chronić inwestorów poprzez pełne zrozumienie ryzyka i korzyści, jakie niosą ze sobą te nowe technologie.” – powiedziała Demetra Kalogerou przewodnicząca CySEC.

Oczekuje się, że centrum zacznie działać we wrześniu 2018 r., zainteresowane firmy będą mogły złożyć wniosek na stronie internetowej.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPożar we własnym domu? – raport surowcowy
Następny artykułPiątkowy przegląd rynków – nastroje konsumentów w USA powyżej oczekiwań
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here