Naga MarketsBitcoinCySEC to jeden z ostatnich regulatorów finansowych, który postanowił wydać oficjalne ostrzeżenie odnośnie korzystania z wirtualnych walut. W dokumencie opublikowanym 6 lutego stwierdzono, że organizacja chce zwrócić uwagę inwestorów na raport przygotowany w 2013 roku przez Europejski Urząd Nadzoru Bankowego traktujący o kryptowalutach. W oficjalnym ostrzeżeniu cypryjskiego organu regulacyjnego czytamy między innymi:

„Jako, że obecnie nie istnieją dokładne przepisy chroniące osoby dokonujące transakcji przy wykorzystaniu wirtualnych walut, bardzo ważne jest, aby opinia publiczna została poinformowana o zagrożeniach związanych z obrotem wirtualnym pieniądzem i potencjalnym ryzykiem utraty swoich oszczędności.”

Te artykuły również Cię zainteresują
Chociaż CySEC ani słowem nie wspomina o możliwości wprowadzenia jakichkolwiek zakazów lub legalizacji działalności firm i pojedynczych osób obracających się w świecie kryptowalut to negatywnie wypowiada się na temat samej idei udostępniania i zarabiania na walutach typu BTC oraz podobnych. Z pewnością informacja ta może cieszyć brokerów opcji binarnych takich jak markets.com albo SpotOption, w których ofercie znajdują się produkty pochodne związane z bitcoinem.

Z drugiej strony wydanie oficjalnego ostrzeżenia może zniechęcić cześć uczestników rynku do inwestowania w wirtualne waluty lub ostatecznie do nałożenia pewnych limitów na obrót bitcoin’owymi opcjami i CFD w przyszłości. CySEC w jednej z innych wypowiedzi przyznał, że jest gotowy podjąć odpowiednie kroki, jeżeli większość Zjednoczonej Europy dojdzie do jakiegokolwiek konsensusu w tej sprawie.

Hello Binary rozpoczyna trading BTC

Oficjalne ostrzeżenie wydane przez CySEC pokryła się terminem z wprowadzeniem przez Hello Binary – providera opcji binarnych – wirtualnej waluty do swojej dotychczasowej oferty. Dzięki temu poszerzony został zakres produktów pochodnych, którymi trade’ować można u brokera. „Premiera” nowego produktu miała miejsce w czasie dopiero co zakończonego londyńskiego konwentu ICE 2014.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here