Naga MarketsKara od CySEC dla TRADE.com

Cypryjska komisja nadzoru finansowego CySEC poinformowała, że zgodnie z decyzją zarządu podjętą na początku stycznia 2018 roku, nakłada dzisiaj na spółkę LeadCapital Markets Ltd karę finansową w wysokości 30 tysięcy EUR za wykroczenia popełnione w okresie od sierpnia 2016 do lipca 2017.

Chociaż na stronie spółki nie znajdujemy dokładnych informacji o tym gdzie i w jaki sposób świadczy usługi dla detalicznych inwestorów Forex, to do grona jej marek należy między innymi broker FX/CFD, TRADE.com:

TRADE.com jest nazwą handlową, zarządzaną przez Leadcapital Markets Ltd, która jest do tego upoważniona i nadzorowana przez Cypryjską Komisję Giełd i Papierów Wartościowych, licencja numer 227/14. Adres biura: Strovolos, 128 – 130 Limassol Avenue, Office 301, 3rd floor, CY 2015, Nikozja, Cypr” – czytamy na stronie brokera.

W oświadczeniu CySEC czytamy, że kara została nałożona w związku ze świadczeniem usług na rynku rumuńskim przed uzyskaniem niezbędnych zezwoleń:

„Podmiot nie działał uczciwie, rzetelnie i profesjonalnie zgodnie z najlepszymi interesami swoich klientów w Rumunii. Spółka zezwoliła na świadczenie usług przez swój oddział w Rumunii przed rejestracją wspomnianego oddziału w publicznym rejestrze prowadzonym przez organ nadzoru Rumunii, mimo że jest to wymagane”

Przy ustalaniu wysokości kary komisja nadzoru wzięła pod uwagę fakt, że broker nie dopuścił się podobnych występków w przeszłości, zaprzestał świadczenia usług na lokalnym rynku oraz od tego czasu wprowadził zmiany personalne w zarządzie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here