Naga MarketsPrzewodnicząca CySEC, Demetra Kalogerou

Jak poinformowała cypryjska komisja nadzoru finansowego (CySEC), 10 lipca wydała decyzje dotyczące czterech dyrektorów przedsiębiorstwa Falcon Brokers Limited, którego licencja CIF została wycofana w kwietniu 2016 roku. Oskarżeni będą musieli zapłacić kary pieniężne, a dodatkowo na kilka lat zostali wykluczeniu zawodowo z branży finansowej.


Regulator kończy 18-miesięcznę dochodzenie w sprawie nadużyć na rynku Forex

W oficjalnym oświadczeniu CySEC czytamy, że podjęta w poniedziałek decyzja jest zwieńczeniem trwającego od 18 miesięcy dochodzenia badającego nielegalną działalności Falcon Brokers oraz jego kadry zarządzającej.

Łączna suma kar pieniężnych wyniosła 195 tysięcy euro:

  • 150 tysięcy EUR i zawieszenie na 5 lat – Mohammed Yahya Amin Al Ansari
  • 25 tysięcy EUR – Marwan El Daouk
  • 10 tysięcy EUR i zawieszenie na 2 lata – Khalid Ahmad Emran Abdo
  • 10 tysięcy EUR i zawieszenie na 2 lata – Wael Ata Elayyan Jaber

Decyzja CySEC argumentowana jest niewywiązaniem się z obowiązków stawianych przed licencjonowanym podmiotem, w momencie gdy autoryzacja CIF jest anulowana. Dyrektorzy nie byli w stanie właściwie ocenić efektywności działań w zakresie opuszczenia rynku cypryjskiego, nadal oferując dostęp do usług Falcon Brokers cypryjskim i europejskim klientom.

Demetra Kalogerou, piastująca rolę prezesa CySEC, w następujący sposób komentowała decyzję: „Starsi menedżerowie Falcon Brokers Limited nie wywiązali się ze swoich obowiązków gwarantujących, że firma będzie właściwie chroniła inwestorów oraz ich środki finansowe. Jak wielokrotnie podkreślałam, CySEC nie ma zamiaru tolerować niewłaściwych działań obecnych lub byłych dyrektorów, co potwierdzają nałożone dzisiaj kary”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here