Naga MarketsubfsCypryjski regulator rynków finansowych – CySEC – poinformował dzisiaj, że zgodnie z decyzją z dnia 28 listopada 2016 roku całkowicie anuluje licencję CIF o numerze 239/14 należącą do UBFS Invest należącego do Moneychoice Brokers.


Złamanie trzech punktów regulaminu Cypryjskich Firm Inwestycyjnych

Zgodnie z oficjalnym dokumentem CySEC decyzja miała miejsce w związku ze złamaniem przez UBFS Invest trzech podpunktów Investment Services and Activities and Regulated Markets Law z 2007 roku:

  • Broker nie podejmował odpowiednich kroków, aby chronić prawa swoich klientów, w tym deficytów zdeponowanych środków
  • Podmiot posiadał ujemną wartość własnych środków – łączna ich suma była mniejsza od wymogów kapitałowych
  • Niezgodność z rozporządzeniem europejskiej 575/2013 w związku z ujemnym poziomem współczynników wypłacalności

W związku z decyzją podmiot powinien zaprzestać świadczenia usług inwestycyjnych (oraz usług z nimi związanych) w okresie następnych trzech miesięcy. Dodatkowo CySEC skontaktował się z przedsiębiorstwem, aby umieścił na swoje stronie odpowiednie informacje o anulowaniu licencji.

Kontynuacja sprawy z 1 sierpnia 2016 roku

Cypryjski regulator wcześniej – na mocy decyzji z 1 sierpnia 2016 roku – przedłużył zawieszenie licencji brokera dając mu szansę na realizację stawianych przez CySEC wymogów. Od tego czasu broker nie miał możliwości przyjmowania nowych klientów, otwierania rachunków lub zawierania transakcji.

Strony UBFS Invest odpowiedzialne za działalność brokerską oraz portfolio management zawierają w tym momencie informacje o przerwie technicznej i aktualizacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here