Naga Markets


cysecCypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) opublikowała we wtorek dokument konsultacyjny, proponując zmianę przepisów piątej dyrektywy w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy (AMLD5) na prawo krajowe.


Od momentu uruchomienia CySEC Innovation Hub, jeden z najpopularniejszych regulatorów na europejskim rynku inwestycyjnych kontaktował się z wieloma instytucjami zaangażowanymi w działalność kryptowalutową – spora część z nich nie podlega pod obecne ramy regulacyjne. W efekcie, CySEC rozważa przeniesienie części zapisów AMLD5 dotyczących aktywów kryptowalutowych na rodzime podwórko i wdrożenie ich do prawa krajowego.

Pod uwagę brana jest przede wszystkim wymiana różnych aktywów kryptowalutowych, transfer wirtualnych aktywów oraz udział lub świadczenie usług finansowych powiązanych z rynkiem kryptowalutowym. W opinii CySEC takie rozszerzenie przepisów jest niezbędne i pozwoli w dokładniejszy sposób radzić sobie z ryzykiem prania pieniędzy (AML), które w przypadku cyfrowych tokenów jest zdecydowanie większe niż w zakresie tradycyjnych aktywów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here