Naga MarketsCyprUE, flaga, europa, comparicus Securities and Exchange Commission (CySEC) odpowiedzialny za regulację sporej ilości detalicznych brokerów FX/CFD i opcji binarnych świadczących swoje usługi na terenie Unii Europejskiej, wystosował dzisiaj do autoryzowanych podmiotów pismo, w którym żąda udostępnienia informacji o wolumenach instrumentów finansowych oferowanych klientom.


Przygotowanie do wejścia w życie MiFID II

Z dniem 3 stycznia 2018 roku na rynkach zacznie obowiązywać dyrektywa MiFID II oraz MiFIR wnoszące sporo zmian do dotychczasowych zasad funkcjonowania rynków oraz instrumentów finansowych. Po wprowadzonych zmianach wymóg raportowania transakcji zostanie poszerzony również o instrumenty alternatywnego (MTF) oraz zorganizowanego (OTF) systemu obrotu.

W związku z chęcią przygotowania się do implementacji zmian, które będą rynkową rzeczywistością już od przyszłego roku, CySEC chce zgromadzić informacje dotyczące wolumeny transakcji realizowanych przez cypryjskie firmy inwestycyjne (CIF) na rzecz klientów z podziałem na poszczególne aktywa i klasy instrumentów finansowych w porównaniu do łącznych wolumenów transakcji realizowanych na rzecz klientów w ujęciu wszystkich klas aktywów.

Przy obliczaniu wymaganych wolumenów, brokerzy powinni pamiętać o kilku istotnych kwestiach:

  • W przypadku transakcji z dźwignią finansową informacja o lewarze i jego wysokości powinna znaleźć się w raportowanym dokumencie
  • W przypadku transakcji na CFD należy uwzględnić wolumen transakcji zamkniętych w raportowanym okresie
  • Wszelkie transakcje, które z powodu rolowania są zamykane i ponownie aktywowane dzień później, nie powinny być uwzględniane w raporcie wolumenów (dotyczy to przede wszystkim operacji na rynku FX oraz innych transakcji o krótkim czasie trwania – przykładowo zamykanych w trakcie jednej sesji).

CySEC zwraca się z prośbą do tychże CIFów, których licencja zezwala na świadczenie usług inwestycyjnych (egzekucja zleceń i prowadzenie rachunków handlowych), o wypełnienie formularza i przesłanie go drogą elektroniczną na adres supervision@cysec.gov.cy do 13 lutego 2017 roku. Formularz dostępny jest pod linkiem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here