Naga MarketsCySEC obrał kierunek zmiany. Czy będzie ona jedynie "medialna" czy pociągnie ona zmiany również w nastawieniu do detalistów?
CySEC obrał kierunek zmiany. Czy będzie ona jedynie “medialna” czy pociągnie ona zmiany również w nastawieniu do detalistów?

Jak Cię widzą, tak Cię piszą – głosi powiedzenie. Najwyraźniej te słowa bliskie są kierownictwu najbardziej znanego i prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjnego regulatora w Europie czyli Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC). W ogłoszonym niedawno przetargu Komisja wyłoni agencję, która zadba o wizerunek cypryjskiego regulatora. Do zgarnięcia jest aż 180 000 EUR.


Sam przetarg nadal nie został przetłumaczony na język angielski, a jego treść (razem z warunkami jakie muszą spełnić uczestnicy) dostępna jest na stronie cypryjskiego rządu. Z dotychczas opublikowanych informacji medialnych możemy wywnioskować, że Komisja chce skorzystać z usług profesjonalistów w dziedzinie kontaktu z mediami głównie z powodu ostatnich wydarzeń, które odbiły się głośnym echem w branży FX. Mowa tu przede wszystkim o przypadku przerwania wystąpienia Demetry Kalogerou, prezes CySEC przez wściekłego klienta IronFX. Mężczyzna głośno skrytykował postawę cypryjskiego regulatora w sprawie wciąż nierozwiązanego problemu braku wypłat depozytów klientów.

Czytaj: Klient IronFX przerywa wystąpienie prezes CySEC

CySEC ostro krytykowany jest za brak woli walki o dobro klientów niesolidnego brokera już od dłuższego czasu. Krytyczne opinie wyrażają nie tylko sami zainteresowani, ale również pozostałe obecne na kontynencie ciała regulujące takie jak francuski AMF, który poddał w wątpliwość racjonalność działań CySEC związanych z regulowaniem podmiotów objętych kontrolą Cypryjczyków.

Wygląda więc na to, że to posunięcie cypryjskiej Komisji może być jednym z najbardziej trafionych w ostatnim czasie. Wizerunek podmiotu w mediach jest szczególnie ważny, ale jego utrzymanie w dobie wszechobecnego internetu jest już niemal niemożliwe. Przetarg trwać będzie do 16 czerwca – to po tej dacie dowiemy się kto zatroszczy się o medialną twarz CySEC zgarniając przy tym całkiem sowite wynagrodzenie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here