Naga MarketsZgodnie z najnowszym okólnikiem wydanym przez cypryjską komisję nadzoru CySEC, brokerzy detaliczni posiadający licencję cypryjskiej firmy inwestycyjnej (CIF), będą musieli podawać informacje o wszystkich państwach trzecich, w których świadczą swoje usługi.


Firmy będą musiały powiadomić CySEC, w momencie świadczenia swoich usług w innych państwach, niż Cypr. Zanim dostarczą swój produkt w danym kraju, niezbędne będzie uzyskanie odpowiednich zezwoleń od lokalnych organów regulacyjnych. W przypadku państw, które nie wymagają dodatkowych zezwoleń (na przykład kraje zrzeszone w Unii Europejskiej), licencjonowany podmiot CIF powinien przedstawić cypryjskiemu organowi nadzoru opinię prawną wydaną przez wykfalifikowanego prawnika z danego kraju.

Brokerzy powinni wysłać do CySEC list z pełną listą miejsc, w których świadczą lub zamierzają świadczyć swoje usługi wraz z informacjami o odpowiednich upoważnieniach w danych jurysdykcjach.

Informacja o liście krajów przekazana musi być nie tylko do regulatora, ale również do klienta. Pełna lista jurysdykcji i miejsc prowadzenia działalności musi znaleźć się więc na oficjalnej stronie internetowej firmy inwestycyjnej.

Przed największym problemem staną brokerzy świadczący usługi poza Zjednoczoną Europą. Nie tylko zostaną zmuszeni zastosować się do lokalnych regulacji, ale jednocześnie udowodnić, że mogą legalnie działać w każdym z państw, z którego pozyskują klientów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here