Naga MarketscysecCypryjski regulator rynków finansowych (CySEC) poinformował w czwartek, że z godnie z decyzją z dnia 4 marca 2019 roku podpisał ugodę z brokerem detalicznym Forex, Colmex Pro, oferującym handel na akcjach i walutach. W związku z porozumieniem firma inwestycyjna zapłaci 50 tysięcy euro za „potencjalne nadużycia”.


„CySEC, zgodnie z art. 37 ust. 4 ustawy o cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd z 2009 r., posiada prawo do osiągnięcia ugody w przypadku jakiegokolwiek naruszenia lub możliwego naruszenia przepisów, w przypadku podmiotów, co do których istnieją uzasadnione podstawy nieprzestrzegania ram prawnych” – poinformował CySEC w oficjalnym komunikacie.

Dochodzenie regulatora, w odniesieniu, do którego osiągnięto porozumienie dotyczyło artykułu 28 ustawy, zgodnie z którą Cypryjska Firma Inwestycyjna (CIF) musi zawsze spełniać warunki, na podstawie których udzielono jej zezwolenia na świadczenie usług inwestycyjnych oraz artykułu 36 odnoszącego się do obowiązków w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług inwestycyjnych i usług dodatkowych na rzecz klientów.

Ugoda zawarta z Colmex Pro opiewa na kwotę 50 tysięcy EUR i zgodnie z treścią komunikatu CySEC została już opłacona. Regulator jednocześnie podkreśla, że suma zasili Skarb Republiki i nie jest traktowana jako dochód CySEC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here