Naga MarketsCySEC sprawdzi “paszporty regulacyjne” licencjonowanych brokerów

Na początku marca cypryjska komisja nadzoru – CySEC – informowała, że brokerzy posiadający licencję CIF mogą świadczyć usług inwestycyjne na terenie państw trzecich jeżeli posiadają odpowiednie autoryzacje uzyskane w tychże krajach. 4 maja regulator informuje natomiast, że ma zamiar sprawdzić stosowanie się do tychże zasad przez przedsiębiorstwa finansowe.


Brokerzy detaliczni mają czas do 31 maja

Licencję CIF (cyprus investment firm) uzyskują między innymi te podmioty, które chcą świadczyć usługi z zakresu tradingu FX/CFD/OB inwestorom detalicznym – opisywane w najnowszym okólniku zmiany dotyczą więc wszystkich domów brokerskich.

„CIFy muszą dokonać oceny obecnego stanu swoich paszportów regulacyjnych w krajach trzecich oraz dokonać konsultacji potwierdzających, że posiadają prawo do świadczenia usług i oferowania produktów na terenie danego kraju (uzyskanie licencji) lub, że nie muszą posiadać na danym terytorium wskazanej autoryzacji” – czytamy w oficjalnym komentarzu CySEC.

Zobacz również: CySEC nie ma pieniędzy i ludzi? Nie stać go na obsługę 600 instytucji

Brokerzy do 31 maja 2017 roku muszą dostarczyć do CySEC list potwierdzający podpisany przez wszystkich członków zarządu, listę wszystkich państw trzecich, w których świadczą usługi finansowe oraz pomocnicze – zaznaczając w przypadku każdego państwa na jakich zasadach prawnych mogą w nim funkcjonować.

Przedsiębiorstwa, które nie prześlą dokumentów do wskazanej daty muszą liczyć się z możliwością nałożenia grzywny lub zawieszenia licencji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here