Naga MarketsCySECW oficjalnym komunikacie wystosowanym przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) czytamy o osobach mogących podszywać się pod przedstawicieli komisji w celu wyłudzania poufnych danych oraz środków finansowych.


6 ostrzeżenie w przeciągu półtora roku

Nie jest to pierwszy raz kiedy CySEC publikuje oświadczenie tego typu – wcześniejsze pojawiły się 27 listopada 201510 czerwca 2016, 19 października 2016, 17 listopada 2016 oraz 8 marca 2017. Chociaż treść dokumentu za każdym razem jest dosyć zbliżona, to w publikacji z 7 kwietnia pojawił się zapis o podmiotach próbujących wyłudzać pieniądze od inwestorów oszukanych przez nieuczciwe przedsiębiorstwa inwestycyjne. Cytując za CySEC:

„W najnowszym przypadku, oszuści posługując się fałszywymi danymi osobowymi próbowali wyłudzić od inwestorów środki i prowizje niezbędne do rzekomego udziału w programie pozwalającego odzyskać utracone fundusze. W mailach phillwisely@cy-sec.org, management@cy-sec.org, complaints@cy-sec.org oraz verification@cy-sec.org, posługiwano się danymi i znakami graficznymi CySEC. Komisja ostrzega jednak, że nie ma z powyższymi nic wspólnego”

CySEC podkreśla, że nie jest w jakikolwiek sposób powiązany z oszustami wykorzystującymi znak graficzny instytucji bez zezwolenia. Przypomina jednocześnie, że nigdy nie wysyła korespondencji do inwestorów wymagając podania osobistych danych kontaktowych, numerów kont lub uiszczania opłat wynikających ze świadczenia pomocy.

Cypryjski regulator prosi europejskich traderów o zachowanie szczególnej ostrożności i weryfikowanie, czy rzeczywiście mają do czynienia z urzędnikiem reprezentującym na mocy przysługujących mu praw odpowiednik polskiego KNFu. W celu potwierdzenia tożsamości urzędnika warto skorzystać z maila info@cysec.gov.cy przed podjęciem jakichkolwiek akcji, a tym bardziej transferem pieniędzy.

Tekst na podstawie oficjalnej noty prasowej CySEC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here