Naga Markets200 tysięcy euro kary od CySEC

Cypryjska komisja nadzoru finansowego (CySEC) informowała w tym tygodniu o nałożeniu kary na kadrę zarządzającą przedsiębiorstwa Pegase Capital Ltd, które w zeszłym roku zrzekło się swojej licencji CIF. Warto zaznaczyć, że podmiot był operatorem marki opcji binarnych Interactive Options.


Prezes grupy z najwyższą karą i zakazem pracy w branży

Zdecydowana większość nałożonej przez CySEC grzywny obciąża konto prezesa Interactive Options, Michela Temana, który musi zapłacić 150 tysięcy EUR. Co więcej cypryjski regulator nałożył na niego zakaz pracy w branży finansowej przez następne pięć lat do czerwca 2022 roku.

Pozostała kwota spadła na barki byłych menedżerów i dyrektorów wykonawczych – Pantelisa Ioakima oraz Giorgosa Miltiadousa, którzy zapłacą równo po 25 tysięcy EUR. Powodem nałożenia grzywny jest prowadzone od dłuższego czasu dochodzenie CySEC śledzące serię naruszeń, których miał dopuścić się podmiot. W 2015 roku obsługiwał kilka różnych marek brokerskich związanych z rynkiem FX i opcji binarnych – oprócz Interactive Options były to również HelloBrokers, MTX Plus oraz Pegase Capital.

Chociaż oświadczenie komisji nadzoru nie podaje dokładnego powodu nałożenia kar, to czytamy w nim, że powyżej wymienieni regularnie dopuszczali się niedociągnięć w zakresie „okresowej oceny skuteczności polityki, ustaleń oraz procedur wdrożonych przez Spółkę w celu realizacji zobowiązań przewidzianych w ustawodawstwie dotyczącym usług inwestycyjnych i działalności rynków regulowanych”

Niechlubny rekordzista rankingu grzywien CySEC

Kara 200 tysięcy EUR nie jest pierwszą i najwyższą, którą podmioty powiązane z Pegase Capital musiały zapłacić cypryjskiego regulatorowi. Pod koniec listopada 2015 roku komisja nałożyła kary na cztery różne podmioty o łącznej wartości ponad miliona euro. Wtedy przedsiębiorstwo musiało zapłacić 300 tysięcy euro grzywny po kontroli treści znajdujących się na stronach internetowych, niedociągnięć w zakresie fundusz klienckich, procedur zarządzania i wykrywania ryzyka.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here