Naga MarketsFlagi państw G20 powiewające na wietrzePrzedstawiciel ruchu cypherpunk, Adam Back, pojawił się na szczycie państw G20, który obywa się w tym roku w Japonii. Wypowiedział się na temat kryptowalut i technologii blockchain i znaczenia obu zjawisk dla współczesnego świata.

Ruch cypherpunk zajmował się kwestiami związanymi z anonimowością i bezpieczeństwem w sieci. Jest wielce prawdopodobne, że to z niego wywodził się Satoshi Nakamoto, twórca bitcoina, ponieważ część rozwiązań technologicznych, za którymi stali członkowie tej specyficznej społeczności, zastosowano w blockchainie i samej kryptowalucie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cypherpunk is not dead!

Adam Back jest zarówno członkiem tej społeczności, ale też CEO Blockstream i twórcą algorytmu hashcash. Jako innowator i przedsiębiorca pojawił się na szczycie G20.

Mówiąc w czasie seminarium „Zarządzanie wieloma interesariuszami dla rozproszonego systemu finansowego”, Back powiedział, że bitcoin to dziś cyfrowa gotówka współczesnego świata, który jest oparty w ogromnej mierze na Internecie. Wskazał też, że kryptowaluty w żadnym wypadku nie mogą być obecnie szkodliwe dla państwa takich jak Japonia czy związków krajów jak Unia Europejska:

“Nie uważam, aby mogło to [kryptowaluty] wpłynąć na politykę monetarną w przypadku głównych walut, takich jak euro i jen japoński.”

Jego zdaniem sama technologia blockchain jest już wielką szansą dla krajów w kwestii przekazywania środków bez pośrednictwa banków, które nie zawsze bywają wiarygodne. Nawiązał tym samym do idei bitcoina, który powstał przecież jako odpowiedź na krach z 2008 r. spowodowany zbyt liberalną polityką kredytową banków.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

G20 a kryptowaluty

Jak na razie kraje G20 wydały komunikat, w którym nawołują specjalne organy do śledzenia kryptowalut i ich ewentualnego regulowania:

„Zwracamy się do FSB i organów ustalających standardy, aby monitorowały ryzyko i rozważały prace nad dodatkowymi regulacjami w razie takiej potrzeby”.

Jednym z uczestników szczytu jest też Christine Lagarde, szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Ona z kolei ostrzegała przed działaniami gigantów technologicznych, które mogą wpływać na rynki finansowe:

„Znaczne zakłócenie krajobrazu finansowego prawdopodobnie nastąpi w [wyniku działania] dużych firmach technologicznych”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here