Naga MarketsCynthia Lummis, senator-elekt z USA, uważa, że jej kraj powinien wesprzeć rozwój bitcoinaSenator-elekt i była skarbnik stanu Wyoming, Cynthia Lummis, mówi, że władze USA powinny być liderem w tworzeniu polityk, które pozwolą bitcoinowi funkcjonować w sposób, w jaki został zaprojektowany.

  • Lummis jest nowowybraną senator USA. Jest też znana z probitcoinowej postawy. Sama inwestuje w BTC od 2013 r.
  • Teraz stwierdziła, że USA powinny robić wszystko, by wykorzystać potencjał kryptowaluty.

Cynthia Lummis o BTC

W wywiadzie udzielonym Bitcoin Magazine, Lummis wyjaśniła, dlaczego uważa, że ​​rząd federalny powinien zająć “tylne miejsce” i dać stanom swobodę w kwestii wprowadzania innowacji na rynkach kryptowalut.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Zabawne w stanach jest to, że obserwują się nawzajem pod kątem wprowadzania innowacji i mają tendencję do naśladowania [siebie nawzajem]. (…) Dlatego sama chcę trzymać rząd federalny na dystans i pozwolić stanom działać – powiedziała.

Lummis mówi, że planuje wyjaśnić innym ustawodawcom, dlaczego powinni unikać nadmiernej regulacji rodzącego się rynku.

Moim pierwszym celem jest trzymanie rządu federalnego na dystans. Poinformowanie ich, że nie jest to obszar, w którym muszą coś regulować, i mają pozwolić stanowm być inkubatorami innowacji – dodała.

Politycy nie rozumieją BTC?

– Myślę, że jest wiele nieporozumień związanych z bitcoinem, ale myślę, że moja obecność w senacie USA może pomóc w utrzymaniu tego [tj. nieprawidłowych działań polityków] na dystans legislacyjny. Wyzwaniem będzie trzymanie w ryzach regulatorów z władz wykonawczych, a do tego nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądać nasza władza wykonawcza – dodała.

Przypomnijmy, że ona sama była skarbnikiem stanu Wyoming, który stał się pierwszym stanem w USA, który ma swoją instytucję depozytową specjalnego przeznaczenia (SPDI), która jest instytucją finansową, której z kolei zarząd zezwala na dokonywanie transakcji zarówno w walucie fiducjarnej, jak i bitcoinie.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here