Naga Markets
Binance-Changpeng-Zhao
Changpeng Zhao. Dyrektor generalny Binance.

Założyciel i dyrektor generalny Binance, Changpeng “CZ” Zhao uważa, że cykliczne bessy na rynku krytpowalut są w perspektywie długoterminowej dobre dla całej branży. Uważa on bowiem, że czteroletni cykl rynku kryptowalut jest normalny i że rynek niedźwiedzia jest zdrowszy w dłuższej perspektywie niż pozornie niekończący się trend wzrostowy.

Cykliczne spadki lepsze niż niekończące się wzrosty

– Korekty cen są w rzeczywistości dobre – wskazał Changpeng Zhao w rozmowie z CEO Messari Ryanem Selkisem podczas środowej konferencji Mainnet dodając, że inwestorzy nie powinni patrzeć na ceny tokenów jak na wskaźnik kondycji rynku kryptowalut.Zamiast tego zasugerował, że inwestorzy powinni patrzeć na liczbę użytkowników kupujących i używających kryptowalut, a także liczbę różnych blockchainów i projektów Web3. Powtórzył on także, że branża jest młoda i wciąż ma sporo miejsca do rozwoju.

– Kryptowaluty są tak wczesne. Nie jesteśmy na nasyconym rynku – powiedział CZ argumentując, iż branża kryptowalutowa jest w rzeczywistości w zdrowym stanie.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>
 

To też sprawia, że CZ jest optymistą i to nie tylko w kwestii rynku niedźwiedzia. Dostrzega on bowiem także “duży postęp w pozytywnym kierunku dla ram regulacyjnych”.

– Będą pewne kryptowaluty, które są podobne do papierów wartościowych, a może podobne do towarów i podobne do waluty, ale Bitcoin ma wszystkie trzy – powiedział, sugerując, że istniejące ramy regulacyjne mogą nie mieć zastosowania.

Jego zdaniem, rządy powinny stworzyć nową kategorię całkowicie dla aktywów opartych na blockchainie, które CZ zdefiniował jako “nową technologię przesyłania danych” i “nową klasę aktywów” samą w sobie.

XTB

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułFED pozostaje jastrzębi. Koniec podwyżek zbliża się wielkimi krokami?
Następny artykułKryptowaluty próbują odwrócić trend. Zbliża się aktualizacja Cardano
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here