Naga MarketsKurs cyfrowego PolsatuKurs akcji spółki Cyfrowy Polsat, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych i dostawcy usług telewizyjnych, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,92%. Akcje drożały o 0,54 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 29 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 0,08% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach względem ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 28,72 zł. W sumie od początku ubiegłego roku spółka zyskała ponad 40%.


Koniec marazmu?

Początek nowego roku nie przyniósł przełomu na notowaniach spółki. W połowie stycznia doszło do niewielkiego podbicia kursu, jednak generalnie cena oscyluje na podobnych poziomach i nie obserwujemy także udziału wyższych obrotów. Wydaje się, że jest to pozytywna sytuacja biorąc pod uwagę, że firma ma za sobą spore wzrosty, dokonane w pierwszej połowie roku. Powodem była zgodna zapowiedź operatorów telekomunikacyjnych o tym, że podwyższą oni opłaty za swoje usługi. Kończy to wojnę cenową oznacza wzrosty zysków, co spodobało się inwestorom. Spoglądając na wykres z tygodniową skalą, mamy trend wzrostowy i raczej pozytywne perspektywy dla branży. Wydaje się zatem, że w długim terminie spółka nadal powinna cieszyć się pozytywnym sentymentem inwestorów, a przynajmniej do czasu aż kurs będzie utrzymywał się nad kluczowym wsparciem w okolicach 26,50 zł.

cyfrowy polsat 20.02.2020
Notowania Cyfrowego Polsatu 20.02.2020

Ponad 20 mln zł kary od UOKiK

Kilka dni temu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył 20,4 mln zł kary na Polkomtel (należący do grupy Cyfrowego Polsatu). Powodem jest to, że operator nie zwraca klientom niewykorzystanych środków w ofertach na kartę. “Uznałem, że Polkomtel naruszył zbiorowe interesy konsumentów, dlatego nałożyłem na przedsiębiorstwo karę ponad 20 mln zł. Liczyliśmy, że operator wystąpi z propozycją wydania decyzji zobowiązującej, pomimo długiego czasu trwania postępowania tak się nie stało. Co więcej – praktyka nadal trwa” – powiedział prezes UOKiK Tomasz Chróstny. Spółka zapowiedziała odwołanie od tej decyzji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here