Naga MarketsCyfrowy Polsat ze spadkiem o 2,3 procent. Nasdaq zakończył sesję pod kreskąW czwartek na amerykańskim rynku przecenił się zarówno indeks spółek technologicznych Nasdaq (-0,7%), jak i indeks szerokiego rynku S&P 500 (-0,3%). Wczoraj swój raport finansowy za II kw. 2021 r. przedstawił Morgan Stanley – bank osiągnął 3,51 mld USD zysku netto wobec 3,2 mld USD w ubiegłym roku.

Cyfrowy Polsat traci 2,3%, FED uważnie obserwuje wzrost inflacji

Z wczorajszej wypowiedzi prezesa Fed Jerome’a Powella wynika, że Rezerwa Federalna uważnie obserwuje wzrost inflacji, wciąż jednak uważa, że jej dynamiczny wzrost ma przejściowy charakter i jest wywołany szokiem po ponownym otwarciu gospodarki. Jeżeli inflacja przez dłuższy czas będzie wyższa od oczekiwań konieczne będzie ponowne oszacowanie ryzyka. Zbyt szybkie reagowanie na jedynie tymczasowo zwiększoną inflacje byłoby zdaniem Rezerwy nieodpowiednie. Po czwartkowej rozmowie prezydenta USA Joe Bidena z kanclerz Niemiec Angelą Merkel wciąż pozostają różnice zdań ws. Nord Stream 2, jednak mocarstwa będą razem współpracować, by na skutek projektu nie ucierpiały państwa regionu i Ukraina.WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

Wszystkie główne krajowe indeksy odnotowały korektę na wczorajszej sesji. Wśród blue chipów najmocniej przecenił się Cyfrowy Polsat (-2,3%) i CCC (-1,9%), a na przeciwległym biegunie znalazły się walory KGHM (+1,2%) i Mercator Medical (+1,2%). Dziś przed sesją producent rękawic ochronnych Mercator opublikował szacunkowe wyniki za II kw. br., zysk netto wyniósł ok. 146,6 mln zł wobec 210,5 mln zł przed rokiem. Spółka podkreśla, że cała produkcja znajduje odbiorców po akceptowalnych przez spółkę cenach.

W indeksie mWIG40 największy spadek odnotowała Wirtualna Polska (-6,4%), a liderem zestawienia został Livechat (+1,9%). W indeksie sWIG80 wyróżniał się Serinus Energy (+24,6%) – po podaniu informacji o odkryciu złoża gazu w nowo odwierconym otworze Sancrai-1 w Rumunii. Najsłabszym walorem w indeksie małych spółek był Airway Medix (-5,5%).

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mbank kurs | kurs funta online | pko notowania | kursy walut w czasie rzeczywistym | prognozy dolara | cena dolara | akcje echo investment |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here