Naga MarketsCyfrowy Polsat (CFP.PL na platformie xStation5) jest jedną z największych spółek z GPW publikujących wyniki w tym tygodniu. Grupa nie zaskoczyła, gdyż jej zysk wypadł na mniej więcej takim poziomie, jak się tego spodziewał się rynek. To jednak wystarczyło do pozytywnej reakcji inwestorów.


Notowania spółki po niemal rocznym okresie konsolidacji pomiędzy 22,50 a 25,50 PLN przeszły do wyraźnych wzrostów. Co prawda pierwsza próba ataku na poziom 28 PLN zakończyła się niepowodzeniem byków, to od końcówki lipca mamy do czynienia z ruchem kursu w obrębie kanału wznoszącego. Po prezentacji wyników za miniony kwartał notowania otworzyły się wyraźną luką wzrostową. Choć początkowy entuzjazm kupujący nieco opadł, to dopóki nie dojdzie do domknięcia luki, scenariuszem bazowym powinien być ruch na północ, najpierw w kierunku górnego ograniczenia kanału, a dalej do wcześniej wspomnianego poziomu 28 PLN. Warto też zauważyć, że od kwietnia mamy do czynienia z korzystnym dla byków układem średnich kroczących (poruszają się one w górę). Ich ewentualny re-test w obecnej sytuacji także może być dobrą sposobnością do dołączenia do trendu wzrostowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Cyfrowy Polsat poinformował, że w II kwartale osiągnął zysk netto na poziomie 291,2 mln PLN, przy oczekiwaniach celujących w wynik rzędu 296,7 mln PLN. Należy jednak zaznaczyć, że jest to i tak solidna poprawa w stosunku do analogicznego okresu sprzed roku, kiedy to koncern telekomunikacyjny zarobił 238 mln PLN. Z kolei przychody grupy wzrosły o 1,1% r/r do 2,47 mld PLN.

Domy maklerskie są umiarkowanie optymistycznie nastawione wobec dalszych perspektyw spółki. Na 16 rekomendacji 8 to “kupuj”, 7 to “trzymaj”, a tylko jedna zaleca sprzedaż walorów Cyfrowego Polsatu. Z kolei docelowa cena prognoz za 12 miesięcy wynosi 27,34 PLN, co daje potencjał wzrostu wobec obecnej ceny na poziomie 1,5%.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here