Naga Markets

Cyfrowy Polsat z relatywnie niewielkim odbiciem w ostatnich tygodniachKurs akcji spółki Cyfrowy Polsat, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych i dostawcy usług telewizyjnych, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,33%. Akcje drożały o 0,24 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 18,32 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,24% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 18,25 zł.

Próba powrotu do wzrostów

Notowania spółki od początku października powoli pną się do góry. W tym czasie kurs wzrósł o nieco ponad 20% co jest relatywnie słabym wynikiem na tle wielu innych spółek. Po kilku dniach spadków, popyt zainicjował odbicie. Wydaje się więc, że kurs może ponownie zaatakować główny opór przy 19 zł, choć dynamika podejścia na razie jest słaba.

cyfrowy polsat 24.11.2022
Notowania Cyfrowy Polsat 24.11.2022

Niższy zysk

Cyfrowy Polsat odnotował 236,7 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2022 r. wobec 3 142,4 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Zysk operacyjny wyniósł 500,9 mln zł wobec 4 131,4 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk EBITDA wyniósł w III kw. br. 953 mln zł wobec 4 595 mln zł zysku rok wcześniej, zaś skorygowany zysk EBITDA – odpowiednio: 839,6 mln zł wobec 904,2 mln zł zysku rok wcześniej.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułOrange na ważnym wsparciu 6,50 zł
Następny artykułCI Games publikuje wyniki i osiąga konsensus analityków
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here