Naga MarketsCyfrowy Polsat z próbą zakończenia 3 miesięcznej korekty - zapiski giełdowego spekulantaCiekawy raport dla Cyfrowego Polsatu został opublikowany w miniony piątek. W rekomendacji Haitong Banku, spółkę wyceniono przy tegorocznych maksimach, na poziomie 28,70 zł. Zdaniem analityków, spółka zachowywała się ostatnio gorzej niż szeroki rynek, co nie ma uzasadnienia biorąc pod uwagę świetne fundamenty firmy. Autor raportu oczekuje solidnych wyników za III kwartał, ze wzrostem EBITDA o 4,5% r/r co ma być najlepszym wynikiem wśród giełdowych telekomów. „Dobre wyniki są efektem poprawiających się wskaźników KPI (mocny MNP, wzrost dosprzedaży – cross-sell), dobrej dynamiki sprzedaży telefonów, kontroli kosztów i konsolidacji Interia.pl.

  • Cyfrowy Polsat wyceniony na 28,70 zł
  • Oczekuje się mocnych wyników za III kwartał

Według wyliczeń eksperta Haitong Banku spółka jest obecnie wyceniana z umiarkowanymi poziomami wskaźników EV/EBITDA 6,8x i P/E na poziomie 12,3x.” – podano w uzasadnieniu. Prognoza zakłada, że w III kw. br. przychody wyniosą 2,98 mld zł (wzrost o 3%. r/r), głównie dzięki przejęciu Interii (liczy się na wzrost przychodów o 25 mln zł) oraz systematycznemu wzrostowi sprzedaży telefonów.

Te artykuły również Cię zainteresują

Próba zakończenia korekty

Według analityków EBITDA w III kw. powinna wynieść 1,067 mld PLN (wzrost o 4,5% r/r). Na wykresie mamy mocniejsze odbicie i szykuje się szansa na wybicie z kanału spadkowego, co otworzyłoby drogę na tegoroczne maksima.

polsat

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here