Naga MarketsCyfrowy Polsat z podwyższoną aktywnością. Kurs przy 27 zł Kurs akcji spółki Cyfrowy Polsat, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych i dostawcy usług telewizyjnych, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,74%. Akcje drożały o 0,20 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 27,74 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,91% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 27,26 zł. W sumie od początku odbicia z połowy marca kurs wzrósł o około 60%.

  • Słaby tydzień na notowaniach Cyfrowego Polsatu
  • Tendencja wzrostowa nadal jednak podtrzymana

Nadal w trendzie wzrostowym

Spółka zalicza dosyć słaby tydzień, w którym cena akcji spadła na niższe rejony. Spoglądając jednak na szerszy kontekst, nadal od marca utrzymuje się struktura coraz wyżej położonych dołków. Wydaje się więc, że może pojawić się próba odbicia i podtrzymania wzrostowego trendu. Od czasu wybuchu pandemii notowania wzrosły o ponad 60% i na tym tle obecna korekta sięgająca 11% nie robi większego wrażenia.

cyfrowy polsat 4.09.2020
Notowania Cyfrowy Polsat 4.09.2020

Ambitne plany w ramach 5G

Cyfrowy Polsat jest gotowy na wybudowanie całej sieci 5G, obecnie współpracuje z Nokią i Ericssonem, poinformowali przedstawiciele spółki. “Oczywiście, jesteśmy gotowi na budowę całej sieci 5G. Współpracujemy z Ericssonem i Nokią i nie mamy tutaj żadnych zagrożeń ani problemów” – powiedział prezes Cyfrowego Polsatu i Polkomtela Mirosław Błaszczyk podczas wideokonferencji, odpowiadając na pytanie: “czy spółka będzie w stanie rozwijać sieć 5G bez ewentualnego udziału firmy Huawei”.

Dodał, że w tej chwili spółka rozwija swoją własną technologię, a jak uda się pozyskać nowe częstotliwości, to również będzie na nich rozwijać 5G. “W tej chwili koncentrujemy się na budowie sieci 5G. Tak, jak wcześniej informowaliśmy, 100 stacji zostało uruchomionych teraz skupiamy się budowie w Warszawie i a aglomeracji warszawskiej około 600 kolejnych nadajników. Dalsze plany rozwoju sieci 5G są w przygotowaniu.

Musimy najpierw zbudować zasięg tej sieci, a potem będziemy koncentrować się na wynikach sprzedaży. Pracujemy obecnie nad ofertą 5G i w odpowiednim czasie ją ogłosimy” – powiedział wiceprezes ds. strategii Cyfrowego Polsatu i Polkomtela Maciej Stec.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here