Naga MarketsCyfrowy Polsat z kolejnym 10% odbiciem Kurs akcji spółki Cyfrowy Polsat, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych i dostawcy usług telewizyjnych, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,13%. Akcje taniały o 0,04 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 30,40 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,36% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 30,50 zł.

Korekta po 10% odbiciu?

Notowania spółki rosną od końca marca o ponad 10%. Obecnie siła zwyżki zaczyna jednak spowalniać, co sugeruje, że zanim dojdzie do ataku na maksima trendu, może pojawić się korekta. Warto zawrócić uwagę, że 10% to średnia wartość pojedynczych impulsów wzrostowych, która często powtarza się od grudnia ubiegłego roku. Kolejnego odbicia można oczekiwać przy wsparciu 29,30 zł lub przy linii trendu.

Te artykuły również Cię zainteresują
cyfrowy polsat 16.04.2021
Notowania Cyfrowego Polsatu 16.04.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Skup większej ilości akcji Netii

Cyfrowy Polsat podjął decyzje o kontynuacji nabywania akcji spółki Netia na rynku regulowanym GPW lub poza tym rynkiem za nie więcej niż 515 mln zł, podała spółka. “Spółka podjęła decyzję o kontynuacji nabywania akcji spółki Netia przez nabywanie akcji Netii w ramach transakcji zawieranych na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie lub poza rynkiem regulowanym, za pośrednictwem Trigon Dom Maklerski, przy czym cena nabycia 1 akcji będzie określona przez spółkę indywidualnie dla każdej transakcji nabycia, a łączna cena nabycia akcji Netii w wykonaniu ww. decyzji spółki nie będzie wyższa niż 515 mln zł” – czytamy w komunikacie.

“Nabywanie akcji Netii może być realizowane w okresie 12 miesięcy od dnia podjęcia uchwały zarządu spółki” – czytamy także. Spółka podkreśliła, że decyzja ta stanowi potwierdzenie deklaracji dotyczącej niewykluczania możliwości dalszego zwiększania udziału w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Netii wyrażonej w treści wezwania do zapisywania się na sprzedaż wszystkich pozostałych akcji Netia ogłoszonego 23 grudnia 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcję pgnig prognozy 2020 | rekomendacje gpw | kurs orlen | stooq eur pln | notowanie pgnig |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here