Naga MarketsKurs cyfrowego PolsatuKurs akcji spółki Cyfrowy Polsat, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych i dostawcy usług telewizyjnych, spadał podczas ostatniej sesji ubiegłego tygodnia o około 0,70%. Akcje taniały o 0,20 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 27,70 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek 1,19% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niskich obrotach, nieco niższych niż w ostatnich dniach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 28,22 zł. W sumie od początku ubiegłego roku spółka zyskała ponad 40%.


Od czerwca w korekcie

Pierwsze sesje nowego roku przebiegają w bardzo spokojnym tempie czyli podobnie jak końcówka 2019 roku. Najważniejszy ruch ceny dokonał się w pierwszej połowie roku, co potwierdziło szerszy trend wzrostowy. Powodem była zgodna zapowiedź operatorów telekomunikacyjnych o tym, że podwyższą oni opłaty za swoje usługi. Kończy to wojnę cenową oznacza wzrosty zysków, co spodobało się inwestorom. Druga połowa roku na razie wskazuje na układ coraz niższych szczytów, co widać także na wykresie tygodniowym. Dynamika spadków jest jednak słaba i prawdopodobnie jest tu większy ruch korekcyjny. Szersza perspektywa to trend wzrostowy i pozytywne perspektywy dla branży. Wydaje się zatem, że w długim terminie spółka nadal powinna cieszyć się pozytywnym sentymentem inwestorów, co powinno przełożyć się na dalsze wzrosty.

cyfrowy polsat 7.01.2020
Notowania Cyfrowy Polsat 07.01.2020

Niemal 35 mln zł kary od UOKiK

W ubiegły piątek pojawiła się informacja, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Cyfrowy Polsat dwie kary pieniężne w łącznej kwocie ponad 34,9 mln zł. Powodem nałożenia kary ma być stosowanie przez firmę praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów w trakcie trwania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2016. Chodzi m.in. o sposób informowania konsumentów o warunkach dostępu do transmisji oraz utrudniania abonentom korzystającym z usługi telewizji dostępu do niemieckich kanałów ogólnodostępnych ZDF i Das Erste.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here