Naga MarketsCyfrowy Polsat: W wezwaniu na Netię złożono zapisy na 78,9 mln akcjiW ramach ogłoszonego przez Cyfrowy Polsat zaproszenia do zapisywania się na sprzedaż akcji Netii wstępnie złożono zapisy na 78 903 980 akcji, podał Cyfrowy Polsat.

“Zarząd spółki informuje, powziął wstępną informację przekazaną przez Trigon Dom Maklerski działający jako podmiot pośredniczący w realizacji transakcji nabycia akcji Netii, z której wynika, iż ilość akcji Netii będących przedmiotem ofert sprzedaży złożonych przez akcjonariuszy Netii w odpowiedzi na ogłoszone przez spółkę zaproszenie do składania ofert sprzedaży akcji Netii wyniosła 78 903 980 akcji” – czytamy w komunikacie.Spółka zastrzegła, że ostateczna liczba akcji Netii, w odniesieniu do których zostały złożone oferty sprzedaży, jest nadal przedmiotem weryfikacji przez Trigon i – w razie zaistnienia istotnych różnic – zostanie podana po zakończeniu procesu weryfikacji do publicznej informacji.

“Przewidywaną datą przeniesienia własności akcji Netii, będących przedmiotem złożonych w ramach zaproszenia ofert sprzedaży, poza rynkiem regulowanym oraz rozliczenia transakcji nabycia ww. akcji za pośrednictwem KDPW jest 6 lipca 2021 r.” – czytamy także.

Pod koniec czerwca Cyfrowy Polsat zaprosił do składania ofert 86 292 023 akcji Netii, które reprezentowały 25,71% kapitału zakładowego i głosów na walnym zgromadzeniu. Proponowana cena zakupu wyniosła 7 zł. Cyfrowy Polsat na dzień sporządzenia zaproszenia posiadał 249 286 321 akcji Netii, reprezentujące łącznie ok. 74,29% kapitału zakładowego i głosów.

Netia to operator telekomunikacyjny, dostawca usług telewizyjnych, internetu stacjonarnego oraz mobilnego, telefonii stacjonarnej, a także telefonii komórkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza. Akcje Cyfrowego Polsatu są notowane na GPW od 2008 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wti notowania | cd projekt akcje | cdprojekt akcje | spółki gpw | biomed lublin kurs | cd projekt kurs | cena dolara online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here